חוקרים ישראלים מצאו תרופה לסרטן?

תגלית חשובה באוניברסיטת תל אביב: 2 חוקרים ישראלים פיתחו מחט זעירה שהצליחה להעלים גידולים סרטניים ולמנוע את התחדשותם. במהלך ניסויים שביצעו עד כה על עכבריו נרשמה הצלחה על 20 סוגים שונים של גידולים

האם נמצאה התרופה לסרטן? אילוסטרציה (רויטרס)

פיתוח ישראלי יביא למציאת התרופה לסרטן? חוקרים מאוניברסיטת תל אביב פיתחו מחט זעירה, שהצליחה לרפא גידולים סרטניים בעכברים, ואף לחסן מפני התחדשות הסרטן.

פרופ' יונה קיסרי ופרופ' יצחק קלזון מהפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב הם שפיתחו את המחט החדשנית, שפולטת חלקיקי אלפא ישירות אל תוך הגידולים הסרטניים, זאת על פי הדיווח ברשת ב'. במהלך הניסויים שערכו הוחדרה המחט הזעירה לתוך הגידול, והיא שיחררה חלקיקים שנספגו בתאים הנוגעים - שערערו את יציבותם וגרמו להם להתפרק.

לאחר השימוש במחט הבחינו החוקרים כי הפעולה גורמת נזק כבד לתאי הגידול ומביאה לקריסתם, זאת ללא תופעות לוואי. הניסויים שבוצעו עד כה היו על עכברים, ורשמו הצלחה בטיפול בכ-20 סוגים שונים של גידולים, בהם גם תאים סרטניים של בני אדם שהושתלו בעכברים.

החוקרים מדגישים כי הפיתוח נמצא רק בשלבו הראשוני. הטיפול פורסם עד כה בכמה כתבי עת מובילים לחקר הסרטן, ואוניברסיטת תל אביב רשמה עליו כמה פטנטים והקימה חברה מסחרית שאמורה להוביל ניסויים קליניים בבני אדם בטיפול החדשני. הניסויים הראשונים שלו צפויים להיערך בבית החולים בלינסון בפתח תקווה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק