תגלית דרמטית בחלל: "תואם כדור הארץ"

אפשר להתחיל לארוז מזוודות? חוקרים של נאס"א הכריזו הערב על כוכב לכת חדש שהתגלה כמועמד לאפשרות להתיישבות אנושית בחלל. הכוכב "קפלר 22" גדול פי 2.4 מכדור הארץ, הטמפרטורה בו היא 22 מעלות צלסיוס ושנה בו אורכת 290 ימים. הכינוי שהעניקו לו האסטרונומים: "כדור הארץ 2.0"

בקרוב נעבור דירה? כוכב הלכת החדש (AP)

אסטרונומים של סוכנות החלל האמריקנית נאס"א אישרו הערב כי התגלה כוכב לכת דמוי כדור הארץ, שחג סביב כוכב הדומה לשמש שלנו ותנאיו מתאימים לאפשרות של התיישבות אנושית.

הכוכב, המכונה "קפלר 22", ממוקם כ-600 שנות אור מאיתנו וגודלו הוא פי 2.4 מגודלו של כוכב הלכת עליו אנו חיים. הטמפרטורה הממוצעת על הכוכב - 22 מעלות צלסיוס.

האסטרונומים נרעשים מהתגלית ומכנים את כוכב הלכת "כדור הארץ 2.0". עם זאת, טרם ידוע אם פני השטח של הכוכב מורכבים בעיקרם מסלעים, גז או נוזל. במהלך מסיבת העיתונאים בה הכריזו האסטרונומים על תגליתם, ציינו כי קיימים עוד 1,094 כוכבי לכת אחרים בגלקסיה שלנו שעשויים לעמוד גם הם בקריטריונים.

הכוכב התגלה על ידי טלסקופ החלל קפלר, אשר בין היתר, מתרכז ברצועת שמים הנקראת "אזור בר יישוב", אשר לו המאפיינים ליישוב על ידי המין האנושי. המדענים שגילו את הכוכב חיכו שלוש "שנים", היינו הקפות של הכוכב סביב השמש שלו, כדי לאשר שאכן מדובר בכוכב דמוי כדור הארץ שמסוגל לתמוך במים נוזליים. כל שנה על "קפלר 22" נמשכת 290 ימים.

"המזל חייך אלינו", סיפר החוקר וויליאם בורוקי. החוקרים אמרו במסיבת העיתונאים כי קיימים כ-2,326 כוכבי לכת מועמדים ליישוב, מתוכם 207 דומים בגודלם לכדור הארץ.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת