מחקר: מסטיק מגביר את יכולות החשיבה והריכוז

המורה נוזפת בתלמידים שלועסים מסטיק בשיעור? אולי כדאי שהיא תחשוב פעמיים. חוקרים אמריקניים גילו כי לעיסת גומי לעיסה מגבירה את הריכוז ואת היכולות הקוגנטיביות של סטודנטים, באופן יעיל אף יותר מזה של קפאין. כל זה נמשך רק זמן קצר - וחולף כעבור כ-20 דקות

גומי לעיסה למחשבה (רויטרס)

רבים לועסים מסטיק כדי לשמור על ריח פה טוב או כדי להתרענן עם טעם מעורר, אבל מתברר שגומי הלעיסה משפר גם את יכולות החשיבה שלנו. חוקרים מאוניברסיטת סנט לורנס האמריקנית טוענים שלעיסת מסטיק מגבירה גם את יכולות הריכוז והמחשבה של האדם - לפחות באופן זמני, ומבלי שיהיו לכך כל תופעות לוואי.

במחקר שנערך שם השתתפו 159 סטודנטים. החוקרים הנחו אותם לבצע משימות קוגניטיביות, ובהן חזרות סדרות מספרים אקראיים או לפתור חידור לוגיות. מחצית מהסטודנטים לעסו מסטיק - ללא סוכר - ואילו היתר לא קיבלו דבר. התוצאות שעלו מהניסוי היו מרשימות: בחמישה מתוך שישה ניסיונות, צברו לועסי המסטיק הישגים גבוהים מאלו שלא קיבלו דבר.

המבחן היחיד שבו הצליחו חברי הקבוצה האחרונה לגבור על חבריהם הלועסים היה המילולי - שבו נדרשו המשתתפים למנות כמה שיותר פריטים מקבוצות שונות (דוגמת בעלי חיים).

היתרון שנמצא מוגבל, כאמור, בזמן: לטענת החוקרים, שסברו כי למסטיק השפעה טובה יותר אף מקפאין, הרי שמשך הזמן שלאורכו היא נמשכת מוגבל רק ל-20 הדקות הראשונות של הבחינה. בחלוף פרק הזמן המדובר, הופכות התוצאות לזהות לאלו שהשיגו סטודנטים שלא לעסו דבר.

לפי הערכת עורכי המחקר, טמונה ההצלחה בפעולת הלעיסה עצמה - שגורמת לעוררות ומבטיחה תשומת לב מלאה למשימות המתבצעות. עוד עלה מהבדיקות, כי הריכוז שמשקיעים אנשים שלועסים מסטיק למוסיקה שלה הם מאזינים גבוהה מזו שמקדישים מי שאינם לועסים דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת