צוקרברג מודה: "עשינו כמה וכמה טעויות"

בעקבות חקירה פדרלית בארה"ב בנושא הפרת פרטיות גולשים מצד פייסבוק, פרסם היום מייסד הרשת החברתית פנייה אישית נדירה לגולשים בבלוג שלו. "אני הראשון שאודה שעשינו כמה וכמה טעויות", כתב צוקרברג. בעקבות החקירה צפויה פייסבוק לשנות את הגדרות הפרטיות ולחסום לכניסת גולשים חשבונות שאינם פעילים

צוקרברג. פנייה אישית נדירה (AP)

בפנייה חריגה ונדירה ביותר אל הגולשים, מודה מארק צוקרברג כי פייסבוק עשתה "כמה שגיאות" בהגדרות הפרטיות שלה והסכים לערוך "מקצה שיפוצים" בהגדרות , לאחר ביקורת מצד הרגולטור האמריקני.

בפוסט נדיר בבלוג של פייסבוק, כתב בעצמו מייסד האתר ומנהלו כי הוא "ייסד את פייסבוק על הרעיון שאנשים רוצים לחלוק ולתקשר עם אנשים אחרים בחייהם, אבל כדי לעשות את זה כולם צריכים שליטה מוחלטת עם מי הם חולקים את המידע, כל הזמן".

צוקרברג הוסיף כי שעה שבאופן כללי לפייסבוק יש היסטוריה טובה עם פרטיות המשתמשים, "אני הראשון שאודה שעשינו כמה וכמה טעויות". הוא הודה גם שמנהלי האתר "תמיד יכולים להיות טובים יותר", בעניין הפרטיות מעורר המחלוקת.

חשבונות בלתי-פעילים ייחסמו

ההתבטאות הנדירה של צוקרברג מגיעה לאחר שוועדת המסחר הפדרלית של ארה"ב, FTC, האשימה את פייסבוק ב"חדירה שיטתית" לפרטיות המשתמשים בשבע סעיפים שונים, כולל השינוי שעשתה הרשת החברתית בהגדרות הפרטיות, כך שיותר מידע ופרסומים נעשו פומביים.

מסתמן שמעתה, פייסבוק תיאלץ לקבל את הסכמתם המפורשת של הגולשים לפני שתכניס שינויים בהגדרות הפרטיות שלהם. אחד השירותים שייפגע, לדוגמה, הוא Facebook Places, שלא יוכל להיות מופעל אוטומטית.

הרשת החברתית תיאלץ לערוך ביקורת פרטיות כוללת מדי שנתיים למשך 20 השנים הבאות, לעצור את היכולת להיכנס לחשבונות בלתי פעילים ולהציג באופן "ברור יותר" את מדיניות הפרטיות והאבטחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת