מחקר חדש: שימוש באינטרנט אלחוטי פוגע בפוריות

חדשות מדאיגות לגברים ברחבי העולם. חוקרים מאוניברסיטת קורדובה בדקו דגימות זרע של 29 גברים, שהונחו סמוך למחשבים בהם פעלה רשת האינטרנט האלחוטי. תוצאת המחקר מחדשת: איכות הזרע נפגמת בצורה משמעותית

רשת אלחוטית - אויב חדש לגברים. אילוסטרצי (חדשות 2)

במחקר שפורסם במגזין הרפואי Fertility And Sterility, בדקו חוקרים מאוניברסיטת קורדובה את ההשפעה על איכות הזרע הגברי לאחר שהייה בחדר בו מופעלת רשת אינטרנט אלחוטי. הגילוי המסעיר חשף כי שימוש במחשב נייד המחובר ברשת אלחוטית, על הברכיים, פוגע משמעותית ברמת הפוריות של גברים. כך מפרסם הבוקר עיתון "ישראל היום".

החום שנפלט ממחשבים ניידים ידוע כגורם בעייתי לפוריות הגבר, ורבים כבר התרגלו לשים חוצץ בינם לבין איזור החלציים. אך כעת סכנה נוספת נשקפת לגברים ברחבי העולם, בעקבות הגילוי שגם האינטרנט האלחוטי עשוי להיות הרסני לפוריות הגבר. החוקרים מתריעים כי הרשת האלחוטית יוצרת קרינה אלקטרומגנטית הפוגעת באיכות הזרע.

יוזמי המחקר הבחינו בתופעה המדאיגה לאחר שבבדיקה שערכו נלקחו דגימות זרע מ-29 גברים בריאים, אשר הונחו סמוך למחשב נייד שהיה מחובר באופן אלחוטי לרשת האינטרנט. במקביל, הניחו החוקרים דגימות נוספות של אותם הגברים, בחדר שבו לא הופעלה הרשת האלחוטית.

רבע מהזרעים שנחשפו לרשת האלחוטית - לא מתפקדים

הממצאים שהתקבלו הפתיעו אף את החוקרים בעצמם: כשנבדקו הדגימות עלה כי כרבע מכמות הזרעים הפכו ל"לא מתפקדים", זאת לעומת 14 אחוזים בלבד שהוגדרו כ"לא מתפקדים" בחדר שבו הרשת האלחוטית לא הופעלה. בנוסף, ב-9% מהזרעונים שהונחו בחדר שחובר לרשת האלחוטית, נמצאו פגמים גנטיים בשכיחות גבוהה פי שלושה לעומת הדגימה המקבילה.

מסקנתם היחידה של החוקרים הייתה כי הקרינה האלקטרומגנטית נוצרת בעקבות ההפעלה של התקשורת האלחוטית. מוביל המחקר ד"ר קונרדו אוונרדאניו מהמכון לרפואת הפריון "נסטיס" בקורדובה, התייחס לתוצאות במאמר שכתב על הניסוי ואמר כי: "המידע שבידינו מצביע על כך ששימוש במחשב נייד המקושר אלחוטית לאינטרנט ומונח על אברי הרבייה הגבריים, עלול להפחית את איכות הזרע האנושי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת