צפו: כך נראית "מכונית סמארטפון"

תעשיית הרכב ביפן נערכת לתערוכת הרכבים שתצא לדרך בסוף השבוע. חברת טויוטה משחררת רמז אחד למה שנראה שם: מכונית הסמארט-פון הראשונה בעולם. מדובר למעשה בהכלאה בין דגמי הטויוטה המוכרים - למחשב אישי, והדלת היא מסך מגע ענק

נשיא חברת טויוטה חשף היום את מכונית הקונספט הבאה של ענקית המכוניות היפנית. הרכב שמזכיר, לדברי מתכנניו, את הטלפונים החכמים, אמור להיות האטרקציה הטכנולוגית המובילה בתערוכת הרכב שתיפתח בטוקיו בסוף השבוע.

הנשיא אקיו טויודה הציג את ה fun-vii, או ה"סמארטפון על גלגלים", בהצצה שנתן לעיתונאים לקראת פתיחת תערוכת הרכבים. לדבריו, המכונית החדשה תהיה למעשה הכלאה בין דגמי הטויוטה המוכרים - למחשב אישי. "המכונית הזו מדברת לרגשות שלנו", הסביר טויודה על הרכב שהדלת שלו היא למעשה מסך מגע.

בשנים האחרונות סובלת התעשייה ביפן מנטישה של חברות אמריקניות ואירופיות, שמעדיפות לרכז את מאמצי הפרסום והשיווק שלהם בסין על חשבונו של השוק היפני. חברת פורד לדוגמה, כלל לא שולחת דגמים לתערוכה.

טורו האטאנו, חוקר שווקי המכוניות עבור חברת טויוטה, טוען שיתרון החברה הם הרכבים שפועלים במערכת היברידית: המכירות שלהן עולות, בעוד המכירות של רכבים פרטיים צונחות. מדובר בשוק הרבה יותר קטן, אבל כזה שגדל במהירות - טויוטה מכרה 770 אלף מכוניות היברידיות השנה בעולם כולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת