1 מכל 5 מורים - מוטרד בפייסבוק

הרשתות החברתיות מאפשרות למורים לתקשר עם התלמידים שלהם – גם אחרי הלימודים. לקשר הזה יש הרבה יתרונות, אבל מסקר חדש מתברר שהתלמידים משתמשים בפייסבוק גם כדי לתקוף את המורים שלהם

הגילויים השליליים של השימוש ברשת החברתית כבר מזמן הגיעו גם למורים: סקר חדש של ארגון המורים מראה כי עבור אחד מכל חמישה מורים - הקשר עם התלמידים שלו בפייסבוק נגמר בעוגמת נפש.

הסקר, שנערך על ידי ארגון המורים, מעלה כי 42% מהמורים הם בעלי חשבון ברשת החברתית. 25% מהמורים חברים של התלמידים שלהם בפייסבוק. אך הנתונים מעוררים דאגה, במיוחד כשבוחנים את התלונות של המורים כלפי התלמידים: 10% סופגים עלבונות וקללות , 4% גילו שתלמידיהם העלו תמונות משפילות ו-2% נאלצו להתמודד עם שמועות.

לטפל בפניות רק בצינורות המקובלים

במשרד החינוך מתכוונים להוציא חוזר מנכ"ל, שבו יאסור על המורים להיות חברים של תלמידיהם בפייסבוק בחשבון האישי שלהם, אבל יורשו לפתוח חשבון חינוכי מקצועי. כמו כן יצטרכו המורים לטפל בפניות שיגיעו אליהם באמצעות הרשת, אך ורק בצינורות המקובלים.

ההוראות החדשות של משרד החינוך נועדו לרסן את הקשר הבלתי אמצעי בין מורים לתלמידים שמאפשרת הרשת, אך מנגד לא לסגור לחלוטין את הפתח הזה - שהיום הוא לפעמים אחת הדרכים היחידות לדעת מה באמת עובר על התלמידים בכיתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת