האם יש חיים על הירח של צדק?

חוקרים ומדענים של נאס"א סבורים שמצאו עדות לקיומו של ים תת קרקעי באחד מירחיו של צדק - ירח ששמו "אירופה". מדענית מסוכנות החלל האמריקנית אומרת: "למרות שהקרח עבה מאוד, הוא יכול להתערבב בנמרצות ויכול לתמוך ביישוב 'אירופה' והים שבו"

מדעני נאס"א טוענים שנמצא מיקום חדש בו יכולים להתפתח חיים מחוץ לכדור הארץ. עכשיו, אחרי הגילוי הזה, מחפשים חברים מכוכב אחר על אחד מירחיו של כוכב צדק (יופיטר), ירח ששמו "אירופה". אנשי נאס"א טוענים שעל "אירופה" נמצא ים בגודל דומה לגודלה של צרפת, ים הלכוד מתחת לקילומטרים של קרח.

אסטרונומים ופיזיקאים מאוניברסיטת טקסס חקרו את אחת התמונות שהתקבלה מהטלסקופ גלילאו ומצאו תבנית קרקע של כיס מכוסה בשברי קרח, שקורסים לתוך מה שנראה כגוף מים גדול. המדענים השוו את התופעה לתצורות על פני כדור הארץ ומצאו תצורות דומות באנטארקטיקה.

בנאס"א שוקלים לשלוח לירח צוות מחקר

אחת המדעניות שמובילה את המחקר, ד"ר בריטניה שמידט, אומרת שסדקים בשכבת הקרח יכולים להוביל חומרים מזינים ואנרגיה למים שנמצאים בעומק הירח: "אחת האופציות שעולות בקהילה המדעית טוענת שאם הקרח עבה מספיק, זה לא טוב לקיום מערכות ביולוגיות - פני השטח לא מתקשרים עם האוקיאנוס שמתחת לשכבת הקרח", אמרה והוסיפה: "כאן, אנחנו רואים הוכחות שלמרות שהקרח עבה מאוד, הוא יכול להתערבב בנמרצות ויכול לתמוך ביישוב (הירח) אירופה והים שבו".

סוכנות החלל האמריקנית נאס"א מנסה להחליט עכשיו לאן כדאי לשלוח את החלליות שלה. נכון להיום, בגלל הממצאים, ירחו של צדק "אירופה" מסומן כיעד אליו עשויים לשלוח כלי מחקר שיבחנו את הקרקע ואת יכולתה לתמוך בחיים. משימה כזו תוודא שיש גופי מים, גם אם רק תת קרקעיים שיכולים לתמוך בחיים או בהתיישבות. רוברט פאפאלרדו מתצפית החלל של נאס"א אמר: "קראתי את הדו"חות ומיד חשבתי, כן, זה הגיוני". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת