צפו: כנס סלקום מדיה 2011

איך ייראה עולם הסלולר, הטלוויזיה והדיגיטל בעתיד? בכנס סלקום ניסו לענות על השאלה ולהציג את החידושים והפיתוחים בתחום. "אני מאמין כי השלב הבא בהתפתחות התקשורת והמדיה יהיה בשילוב בין יכולות המדיה השונות וביצירת חווית לקוח חדשה לחלוטין", מנבא מנכ"ל סלקום עמוס שפירא

באולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב התקיים כנס סלקום מדיה 2011 - "טלוויזיה עוברת מסך". את הכנס העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

הכנס, שהתקיים זו השנה הרביעית, עסק בחיבור בין סלולר לטלוויזיה והשתתפו בו מרצים בכירים שהציגו  את המגמות והחדשנות בעולם הסלולרי והדיגיטלי.

"אני מאמין כי השלב הבא בהתפתחות התקשורת והמדיה יהיה בשילוב בין יכולות המדיה השונות וביצירת חווית לקוח חדשה לחלוטין", אמר מנכ"ל סלקום עמוס שפירא בפתיחת הכנס. עוד הוא ציין כי השינויים הללו טומנים בחובם אתגרים משמעותיים, "לא רק עבור מפעיל הסלולרי, אלא גם לגופי התקשורת והתוכן בטלוויזיה ובאינטרנט, וכן לגופים מסחריים, שעבורם הסלולר עשוי להוות פלטפורמה משמעותית בעשייה העסקית שלהם".

שפירא התייחס גם לעזיבתו הקרובה: "כשהגעתי לסלקום לפני כשש שנים, חשבתי שאת האמיתות שאיתן הגעתי עלי לשים בצד ושהן לא רלוונטיות יותר בעולם ההיי-טק. היום, לאחר שש שנים, כשאני עוד מעט נפרד מסלקום, רציתי לומר לכם, שעם האמת שאיתה הגעתי, איתה אני גם עוזב - It's not the technology, it's all about people".

"בוחנים כניסה לשוק ה-IPTV"

סמנכ"ל השיווק בסלקום יוני סבג, גילה במהלך דבריו "אנו בוחנים כניסה לשוק ה-IPTV כחברה ממוזגת. יש לנו את הידע, המשאבים והטכנולוגיה להיות שחקן משמעותי בתחום". סבג הסביר כי "בעוד כשנה כמות הטאבלטים והלפטופים תהווה מחצית ממכירות הסמארטפונים שימכרו על ידי חברות התקשורת". לדבריו, ההערכה היא כי בעוד שנה מעכשיו יהיו בישראל שלושה מיליון סמארטפונים, ולכן "התוכן יצטרך להיבנות כיחידה אחת, שחיה בשלושה מסכים מאוחדים, וזאת תוך חיבור והמשכיות בין המסכים".

גונטר זוננפלד, סגן נשיא לענייני חדשנות תרבותית בחברת RAPP, שהשתתף בכנס טען כי "הטלוויזיה מאפשרת כיום להאניש את התכנים על-ידי חיבור לרשתות חברתיות". לדבריו, "בעולם שבו יש שבעה מיליארד בני אדם ומיליארד מהם רשומים לפייסבוק, אנחנו רוצים להתחבר למידע ולרשתות חברתיות, והמידע הזה צפוי להשפיע גם על התכנים בטלוויזיה".

זוננפלד הדגיש: "הדבר הראשון שיש לזכור הוא ש'ההקשר הוא המלך'. כיום ניתן למצוא במחשב כמויות עצומות של תוכן - מסרטי קולנוע, כתבות חדשותיות ומכלול של תכנים שמגיעים מכל קצוות האינטרנט. לכן , הסביר זוננפלד, יוצרי הסדרות וחברות הטלוויזיה הגדולות גילו שעליהם ליצור קשר ישיר עם הקהל הרחב.

במקום התארחו מרצים בכירים מתעשיית הטלוויזיה, במאים, יוצרים ומפיקים מעולם המדיה והתוכן מחו"ל, ביניהם: גונתר סונינפלד, סגן נשיא בכיר של חדשנות תרבותית ויישומי טכנולוגיה של RAPP (Omnicom Group) ובריאן גריידן, שעד לאחרונה כיהן כראש מחלקת התכניות ב-MTV והוביל תכניות רבות של הרשת דוגמת סאות'פארק ותכניות נוספות כיום מכהן כיועץ לרשת Current Media, רשת הטלוויזיה החברתית שהקים אל גור, וכן דאג אלין, המפיק והכותב הראשי של הסדרה "הפמליה", דניאל יורק, נשיא תחום תוכן ב-AT&T ועוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת