צפו: כך נראה כדור הארץ מעיני אסטרונאוטים

אמן וידאו גרמני ונאס"א שילבו ידיים, ועריכה דקדקנית של תיעוד מצלמות תחנת החלל הבינלאומית יצרה סרטון מרהיב ויוצא דופן של הכוכב שלנו ממרחק מאות קילומטרים בשמיים

ממרחק של קילומטרים רבים מעל לפני הקרקע נראה כדור הארץ הסוער והמתוח שלו למדיי. שיתוף פעולה יוצא דופן בין סוכנות החלל האמריקנית לבין אמן הווידאו הגרמני מיכאל קוניג הוליד סרטון מרהיב שצולם מגובה 322 קילומטרים בשמיים, ומספק מבט מיוחד על אתרים שונים על פני הכוכב - מעיניו של אסטרונאוט.

קוניג צירף וערך סרטונים שאסף מנאס"א למקשה אחת, ובתוצר הסופי ניתן לחזות, בין היתר, בזוהר הצפוני עוטף את הכדור באור ירקרק. קל גם לזהות את האזורים המיושבים ואת השפעתו העצומה של האדם על חזות פני הכוכב.

הסרטון מאפשר גם הצצה ייחודית ליונוספרה של כדור הארץ, המהווה אחת משכבות האטמוספרה. קו צהבהב שניכר באופק הוא למעשה ריבוי של אטומים בעלי מטען חשמלי. גבולה נראה בעת שעדשת המצלמה תיעדה את מרכז אפריקה והמזרח התיכון.

התיעוד התבצע מתחנת החלל הבינלאומית, שנפרדה לאחרונה מטיסות המעבורות של נאס"א. מדובר בתחנת החלל ה-11 ששוגרה אל מחוץ לכדור הארץ, והיא צפויה להמשיך לתפקד עד 2020.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת