אסטרואיד ענק מתקרב לכדור הארץ

סלע עצום במימדיו, בגודל של נושאת מטוסים, יחלוף סמוך מאד לכדור הארץ ביממה הקרובה וצפוי "לנשוק" לאטמוספירה. בנאס"א מנסים להרגיע וטוענים שאין סיבה לדאגה בשל האסטרואיד YU55 2005, אבל חובבי האסטרונומיה כבר מכינים את הטלסקופים

מפגשים מסוג הסלעי. עיבוד תמונה (SKY NEWS)

אסטרואיד עצום בגודל של יותר מ-400 מטרים, גדול יותר מנושאת מטוסים, צפוי לחלוף במהלך היממה הקרובה סמוך מאד לכדור הארץ, במרחק של 324,605 קילומטרים - או במילים פשוטות יותר, קרוב יותר מהירח.

ה"מפגש" עם האסטרואיד המכונה בשם YU55 2005 יהיה המפגש הקרוב ביותר עם עם גוף שכזה ב-30 השנה האחרונות, אבל בנאס"א מנסים להרגיע אומרים שאין שום סיבה לדאגה. "הוא לא עומד לפגוע בנו", אמרה מדענית נאס"א מרטינה ברוזוביץ'. "אנחנו מכירים היטב את מסלולו ויודעים לאן הוא עתיד להגיע, גם בעוד מאה שנה - אין סיכוי לפגיעה".

עם זאת, ראוי לציין כי למרות הביטחון הרב שמפגינים בנאס"א, הם גילו את האסטרואיד העצום בגודלו רק באפריל 2010, אז הטלסקופ הרדארי 'ארקיבו' הציג תמונה של הסלע הענק מרחף לו בחלל.

חובבי אסטרונומיה מצפים ומקווים לצפות במראות שלא מהעולם הזה. אבל גם אם יזכו לראות את האסטרואיד - זו תהיה חוויה קצרה מאוד, משום הוא יחלוף במהירות ויהיה קשה מאוד לתעד אותו.

אנשי נאס"א מתכוננים לאירוע עם מצלמות ברזולוציה גבוהה מאוד כדי לתעד את האסטרואיד. הרגע לו הם מתכוננים - 01:28 הלילה. בנאס"א קיימת תכנית מיוחדת למעקב אחרי אסטרואידים המכונה  "שער החלל", והיא "שומרת" על כ-1,000 סלעים ענקיים שמרחפים בחלל, בגודל של קילומטר ויותר. פגיעה של כזה אסטרואיד בכדור הארץ  - תהיה ללא ספק הרסנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק