נעים להטיס: המסוק האישי שלא רואה פקקי תנועה ממטר

ממציאים גרמנים פיתחו מסוק אישי, חסכוני וידידותי לסביבה. ה-E-VOLO מסוגל לרחף במשך חצי שעה ולהביט מלמעלה על כל הנהגים האומללים שנתקעו בפקקים. קבלו הצצה

כמה הייתם רוצים לעלות בבוקר על הליקופטר אישי משלכם ולרחף מעל פקקי התנועה? יכול להיות שכבר לא צריך לחלום. צוות של מהנדסים וחובבי טיסה גרמנים פיתח את המולטיקופטר, ה -E-VOLO - המסוק האישי הראשון.

16 מדחפים קטנים חשמליים מאפשרים למהנדס הגרמני, לחובב תעופה ולפיזיקאי להתרומם בעזרת מה שהם מגדירים "מכונה פשוטה מאוד". לדבריהם, זוהי "מכונה שקל לשלוט בה בעזרת ג'ויסטיק פשוט". ה-E-VOLO שוקל רק 80 ק"ג ונכון להיום הוא יכול לעופף במשך חצי שעה.

המפתחים הגרמנים מגלים אופטימיות ומעריכים שכאשר המנועים החשמליים ישתפרו - נוכל לטוס גם למרחקים גדולים יותר. אומנם מנועים שעובדים על דלק יכולים לשפר את היכולות של המוליטיקופטר, אבל כרגע הצוות דובק בתדמית הנקייה והידידותית לסביבה של המסוק האישי.

על מנת להרגיע את החששות ולהקטין את הסכנות שבנחיתת המולטיקופטר, הוחלט להצמיד לכלי התעופה מצנח. מלבד לבטיחות ולשמירה על איכות הסביבה ה-E-VOLO הוא גם חסכוני: טעינת סוללות הליתיום שתספיק לשעת טיסה עולה כ- 35 שקלים. בייצור המוני, כך אומרים מפתחיו, גם עלות הכלי לא אמורה להיות גבוהה מדי, הוא לא מזהם וכמובן - לא צריך כבר לעצור באדום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק