אפליקציה חדשה תגלה: איפה יש מ"צ?

חיילי צה"ל בעלי סמארטפונים יכולים לנשום לרווחה. לאחרונה פותחה אפליקציה חדשה שתאפשר דיווחים בזמן אמת על מיקום של שוטרים צבאיים וכך יוכלו לובשי המדים להימלט מהשוטרים חובשי הכומתות הכחולות ולא לקבל דוחות. במשטרה הצבאית לא התלהבו מהרעיון. המפתח: "זה עושה רעש". האם היא תצליח להוריד את מספר הדוחות?

כבר לא מפחדים מדוחות מ"צ (צילום מסך)

המ"צים בשטח - החיילים לא במתח? אפליקציה חדשה באייפון מאפשרת לחיילים לקבל מידע בזמן אמת על מיקום של שוטרים צבאיים. ה"מ.צ רדאר", שהפכה כבר ללהיט בקרב חיילי צה"ל ניתנת להורדה בחינם החל מיום חמישי האחרון ויותר מ-3,000 חיילים משתמשים בה.

האפליקציה מבקשת מהחיילים המשתמשים לדווח על מיקומם של שוטרים צבאיים ובמקביל יכולים לצפות בדיווחים של חיילים אחרים וכך הם יוכלו להתחמק מהדוחות של השוטרים הצבאיים.

במשטרה הצבאית אהבו בכלל את האפליקציה החדשה. "ראיתי בכל מיני אתרים שהם לא מרוצים", סיפר גיא נחמני, בעליה של חברת "I know plus", שפיתחה את האפליקציה. נחמני קיבל את הרעיון לפיתוח מחייל בשירות סדיר שיצר איתו קשר לפני מספר חודשים. "הוא סיפר לי שנושא השוטרים הצבאיים מטריד אותו", סיפר נחמני הבוקר לעיתון "ידיעות אחרונות". "אנחנו לא עושים מזה רווח, זו התרומה שלנו לחיילים ולכן היא בחינם", הדגיש.

כרגע, הדיווח אפשרי רק לגבי תחנות מרכזיות ותחנות רכבות בגלל שהמפתחים לא רצו לחשוף מיקומים של בסיסים צבאיים. "בתחנות המרכזיות יש את הסיכוי הגבוה ביותר לפגוש שוטר צבאי", סיפר החייל ע' שחשב על הרעיון. כעת נותר לחכות ולראות האם האפילקציה אכן תוריד את מספר הדוחות בצה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת