גוגל מצלמת אותנו – לא רק ברחוב אלא גם בתוך מבנים ציבוריים

פיילוט חדש של גוגל המתבסס על שירות צילום הרחובות Street View, יתחיל לצלם ב-360 מעלות גם את החלל הפנימי של בניינים ובתי עסק פופולאריים ברחבי העולם. ומה בנוגע לשאלת הפרטיות? בגוגל טוענים - נצלם רק את מי שיתנדב

הסוף לפרטיות? (ap)

הסוף לפרטיות במרחב הציבורי? שירות הגוגל סטריט וויו (Google Street view) המספק שיטוט וירטואלי וסריקה היקפית ברחובות בעשרות ערים בעולם, עולה שלב ובקרוב יתחיל לספק לנו גם הצצה פנימה - אל תוך המבנים.

אתר האינטרנט של ה-BBC דיווח בסוף השבוע האחרון על כך שגוגל החלה בפרויקט ניסיוני חדש בו היא תשתמש בטכנולוגיה לצילום הרחובות של סטריט-ויו, לצילום החלל הפנימי של הבניינים ובתי העסק באותם רחובות.

על פי הדיווח, בשלבים הראשונים של הפיילוט יצולמו בתי עסק פופולאריים ותיירותיים בלונדון, פריז ובערים נבחרות ביפן, אוסטרליה, ניו-זילנד וארצות הברית.

גוגל מציינת כי המקומות שייבחרו לצילום ב-360 מעלות יהיו מקומות ואתרים שגולשים רבים מחפשים אחריהם במנוע החיפוש שלה ובאתרי המידע השונים לתיירים. באופן כללי, מדובר על מלונות, מסעדות, חנויות חדרי כושר ומוסכים. מקומות שלא נכללים בתוכניות של גוגל לצילום, נכון לעכשיו, הן רשתות מזון גדולות וכן בתי חולים ומשרדי עורכי דין.

רק מי שירצה - יצולם

ומה עם הפרטיות? סוגיית הפרת הפרטיות קיימת כבר בפרויקט הסטריט ויו המקורי, בשל הפגיעה בפרטיותם של האנשים שנתפסו בעל כורחם בעדשות המצלמה של רכבי הסטריט-ויו של גוגל, וכמויות המידע המסיביות שהרכבים של גוגל אוספים מרשתות אלחוטיות פתוחות במהלך הנסיעה שלהם ברחובות הערים.

כעת, הצילומים שיהיו זמינים בקרוב באינטרנט, יכולים להציג אתכם לא רק כאשר אתם הולכים ברחוב, אלה גם כשתשבו לשתות קפה או לאכול ארוחת ערב באיזו מסעדה או גם כשתסתובבו לכם בבית מלון בזמן חופשה.

מגוגל מוסרים כי הצילום בשירות החדש יתבצע אך ורק על בסיס רצונו החופשי של המצטלם ורק בהתנדבותו, בניגוד מוחלט לצילום הרחובות שפעיל כבר תקופה ארוכה במגוון מדינות בעולם, בין היתר גם בישראל לאחרונה. בנוסף, בגוגל טוענים כי מרגע שיצולמו בתי העסק השונים מבפנים, התמונות יהיו רכושה הבלעדי של גוגל והן יוכלו לשמש אותה לצרכים אחרים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת