צפו: מקלדת ללא מקלדת

פיתוח חדש הופך כל משטח למקלדת. "קוביית הקסם" היא מכשיר שמקרין באמצעות קרני לייזר מקלדת על שולחן ובאמצעות מגוון חיישנים, מסוגלת לקלוט את ההקלדות על המקשים המוקרנים. המכשיר מתקשר עם מחשבים ניידים, מחשבי לוח וטלפונים סלולריים באמצעות בלוטות' ומחירו 170 דולר

מאז שהומצא המחשב, הוא השתנה כמעט בכל מובן. גודלו הממוצע של מחשב קטן ב-99% מאז שהומצא, העכבר עבר משימוש בכדור לחיישני אינפרא אדום ואפילו לאלחוטי, המסכים הגיעו מתצוגה בשחור-לבן עד לכדי תצוגה ברמת HD, ורק דבר אחד נשאר זהה משחר המצאתו - המקלדת.

 

מאז שהומצאה המקלדת, היא שמרה על אותו עיצוב בסיסי. אמנם עם השנים נוספו מקשים והוצגו מקלדות אלחוטיות, אבל עד היום, מבחינה פיזית, המקלדת נותרה ללא שינוי של ממש. כל זה עשוי להשתנות בקרוב עם ה-Magic Cube, "קוביית הקסם".

 

מדובר בהתקן המתחבר למכשירים ניידים, דוגמת טלפונים סלולריים, מחשבים נישאים ומחשבי לוח, אשר מקרין מקלדת באמצעות קרני לייזר על כל משטח חלק. הקובייה מצוידת במגוון חיישנים, המסוגלים לזהות היכן אצבעות המשתמש ואפילו רמקול פנימי קטן משמיע "קליק" בכל פעם שלוחצים על אחד המקשים המוקרנים.

 

המכשיר מתקשר עם המכשירים הניידים בטכנולוגיית בלוטות' ולפי יצרניו, אינו דורש התקנה של תכנה כלשהי כדי לתקשר עם המכשיר, ונראה שהחידוש מטיב גם עם הפרקים באצבעות, שלא סובלות מהשיפוע הבעייתי של המקלדת. את הקובייה ניתן להזמין דרך האינטרנט, במחיר של 170 דולר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת