מי עושה קופה על חשבון אוהבי בעלי חיים?

בימים האחרונים הוצף הפייסבוק בסטטוסים הקוראים לשתף תמונה של כלב וכך להציל אותו ממוות. מבדיקה שנערכה במערכת חדשות 2, מתברר כי למעשה מדובר בתרמית שמנסה לנצל את טוב לבם של הגולשים - תמורת עשרות אלפי לייקים

גם אתם נפלתם בפח? (פייסובק)

מספר דפי אוהדים שהוקמו לאחרונה ברשת החברתית ומתחזים לארגון "צער בעלי חיים", לא בוחלים בשום אמצעי כדי לאסוף לייקים ותגובות מגולשים. הדפים קוראים לגולשים התמימים לשתף תמונות של כלבים "חולים" וכך לתרום כסף עבור הצלתם - אך למעשה מדובר בתרמית.

בימים האחרונים הגיעו לחדשות 2 באינטרנט עשרות פניות של גולשים בפייסבוק, שנפלו קורבן לתרגיל. לטענתם, בתחילה הציגו הדפים שנקראו "צער בעלי חיים" תמונות של כלבים חולים, מלווים בכיתוב: "תכירו את "שוקי! לשוקי יש סרטן מוחי, כל "שיתוף" זה 1 ש"ח שאותו תורמת חברת HESA , שתפו ועזרו לו לחיות".

אלפי גולשים שהתרגשו מהפנייה מיהרו להפיץ את הפרסומים ותוך ימים אחדים הגיעו מספרי האוהדים בדפים המזויפים לעשרות אלפים. אולם, תוך זמן קצר שונה נוסח הסטטוס והוספה המילה Suckers (פראיירים). אתר "חורים ברשת" מדווח כי אף תמונות הכלבים שהוצגו בדפים נלקחו מבנק תמונות ברשת.

צער בעלי חיים: "נפעל משפטית"

לאחר שגולשים רבים הבינו כי מדובר בזיוף, הם מיהרו לדווח על הקבוצות, ואחת מהן ככל הנראה נסגרה על ידי פייסבוק. אך עדיין, קיים דף נוסף הממשיך לנצל את טוב ליבם של הגולשים - שימו לב שלא תפלו בפח.

מארגון צער בעלי חיים נמסר בתגובה: "אנחנו מתכוונים לפעול משפטית בנושא. דפים אלו משתמשים בשם האגודה ללא אישורנו, באופן שמבצע תרמית והונאה וגורם לאנשים לפתוח את כיסם ולבם הטוב, למשהו שלצערנו הרב לא קשור אלינו ואל הפעילות הטובה ומבורכת שאנחנו מבצעים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת