הלווין הגרמני התרסק: לא ברור איפה בדיוק

לאחר האזהרות אתמול מנפילתו הצפויה של הלווין "רוסט" דרך האטמוספרה לתוך כדור הארץ, התרסק אמש הלווין הגרמני - על פי ההערכות - אי שם בדרום-מזרח אסיה. המיקום המדויק לא ידוע, אך מדענים טוענים כי אם ההתרסקות הייתה מתרחשת במקום מיושב, היו מגיעים דיווחים על כך

הלויין "רוסט" (AP)

לווין המחקר הגרמני התרסק אמש בכדור הארץ, ככל הנראה בדרום-מזרח אסיה. כך דיווחו מדענים אמריקנים. עם זאת, איש עדיין לא יודע היכן בדיוק התרסק הלווין "רוסט".

רוב החלקים של "רוסט", בגודל מכונית, כנראה נשרפו כשפגעו באטמוספרה במהירות אדירה. עם זאת, כ-30 חלקים במשקל כולל של 1.87 טון התרסקו על הארץ.

ג'ונתן מקדאוול מהמכון האסטרופיזי הרווארד-סמית'סוניאן בקיימברידג', מסצ'וסטס, אמר לעיתון ה"טלגרף" הבריטי כי נראה שהלווין נעלם מעל דרום-מזרח אסיה. לדבריו, שתי ערים סיניות עם מיליוני תושבים, צ'ונגקווינג וצ'נגדו, היו במסלולו הצפוי של "רוסט" בזמן כניסתו לאטמוספרה.

"אם הוא היה מתרסק על אזור מאוכלס, כבר היינו מקבלים דיווחים על כך", הסביר המומחה. חישובים שנערכו לפי בסיס הנתונים של צבא ארה"ב העלו כי "רוסט" התרסק אי שם בין סרי לנקה לאוקיינוס ההודי, מעל חופי בורמה, בתוך בורמה עצמה או בתוך סין.

לאחר שנכנס לאטמוספרה, לקח ללוויין 15 דקות או פחות לפגוע באדמה, נמסר ממרכז החלל הגרמני. הלווין "רוסט" הושק בשנת 1990 ויצא משימוש תשע שנים לאחר מכן, לאחר שסייע למדענים לאסוף מידע על חורים שחורים, על כוכבים ושימש כטלסקופ.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק