סטיב ג'ובס למנכ"ל גוגל לפני מותו: "אתם נגררים למטה"

נחשפים פרטים מהביוגרפיה על חייו של מייסד ומנכ"ל אפל לשעבר סטיב ג'ובס שהלך לעולמו בתחילת החודש. על פי הספר ג'ובס נפגש עם מנכ"ל גוגל לארי פייג' והזהיר אותו: "גוגל צריכה להבין מה היא רוצה להיות שהיא תהיה גדולה...אתם הופכים להיות מיקרוסופט"

סטיס ג'ובס. ארכיון (AP)

מייסד ומנכ"ל חברת אפל האגדי סטיב ג'ובס, שהלך לעולמו בתחילת החודש, דחק לפני מותו במנכ"ל גוגל לארי פייג': "לחדד את פוקוס" של החברה ולוותר על מוצרים שמעמידים אותה "בסיכון להיות כמו מיקרוסופט", כך עולה מהביוגרפיה על חייו של ג'ובס.

וולטר אייזקסון שכתב את הביוגרפיה על ג'ובס, טוען כי מנכ"ל אפל לשעבר היה אמנם מתחרה אימתני, אך ראה את עצמו גם כ"מבוגר האחראי" בעולם הטכנולוגיה. לדבריו, ג'ובס האמין כי עליו להעניק עצות למייסדים ומנהלים צעירים יותר בתעשייה, בהם פייג' מגוגל, מארק צוקרברג מפייסבוק ובכירים נוספים.

בספר על חייו של ג'ובס, ניתנת תגובתו לאחר שביקר את מנכ"ל גוגל: "תארתי לו (לפייג') את הזגזוגים והקשיים שהוא עלול לבצע ולהיתקל בהם, כדי למנוע מגוגל להגיע למצב לא טוב, או להיות מובלת על ידי שחקנים דרג ב' בשוק".

"גוגל צריכה להבין מה היא רוצה להיות שהיא תהיה גדולה. היא כרגע חולשת על המפה כולה. מה הם חמשת המוצרים שגוגל רוצה להתמקד בהם? קחו אותם, ותיפטרו מהשאר. הם גוררים אתכם מטה, הם הופכים אתכם להיות מיקרוסופט", הסביר ג'ובס לפייג' בפגישתם.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק