הושגה שליטה על השריפה בגליל

15 צוותים של מכבי אש ו-6 מטוסי כיבוי פעלו לכיבוי שריפה בגליל המערבי שפרצה סמוך לכביש 70. בעקבות התפשטות האש לעבר קיבוץ יסעור, פונו תושבים מבתיהם וארבעה בני אדם אף נפגעו קלות משאיפת עשן. כעת הושגה שליטה על הדליקה והכוחות ממשיכים לפעול לכבותה

המשטרה חסמה את כביש 70 בגליל המערבי בעקבות שריפה גדולה שפרצה באזור. 15 צוותים של מכבי אש מתחנות טבריה, גליל עליון וחיפה, בסיוע מטוסי כיבוי ומתנדבים פועלים לכיבוי הדליקה. בינתיים, לא הושגה השתלטות על האש. במשטרה מבקשים מהתושבים להתסגר בבתיהם כדי להימנע מפגיעות עשן. עם זאת, דווח על ארבעה בני אדם שנפגעו קל משאיפת עשן, ופונו במצב קל לטיפול רפואי בבית החולים בנהריה.

סמוך לשעה 12:30 התקבלו דיווחים על אש שפרצה סמוך לכביש 70, בין צומת אחיהוד לצומת יבור. כוחות כיבוי מתחנת גליל מערבי שהגיעו למקום, החלו בפעולות כיבוי, אך לאחר זמן קצר הבחינו שהאש מתפשטת והזעיקו תגבורת. "כרגע פועלים ארבעה מטוסי כיבוי והזעקנו שניים נוספים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט יגאל בן אבו, דובר כיבוי גליל מערבי. "השריפה החלה להתפשט כתוצאה מרוח מזרחית, שהשתנתה בהמשך לכיוון מערב והשריפה דילגה לכיוון קיבוץ יסעור". בן אבו הוסיף כי רוב הכוחות מרוכזים ליד הקיבוץ בניסיון לבלום את האש.

דיירי בית אבות פונו ללא פגע

"השריפה נכנסה לקיבוץ יסעור וכרגע גם מפונים תושבים מהיישוב", סיפר בן אבו. לא דווח על נפגעים. "בנוסף לצוותי הכיבוי אנו מקבלים סיוע מצוותים של קק"ל וממתנדבים מהאזור כדי לעצור את האש בכל מחיר".

בעקבות השריפה שמשתוללת, הועלתה רמת הכוננות במרחב ואמבולנסים של מגן דוד אדום מאבטחים את המקום. דובר מבצעי של מגן דוד אדום זכי הלר סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "דיירים בבית אבות בקיבוץ יסעור פונו בגלל העשן הסמיך, וחולצו ללא פגע הרחק ממוקד האש".

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק