המראיינת של שליט הוסרה מפייסבוק

הכתבת המצרית שהירה אמין שראיינה את גלעד שליט עם יציאתו מהשבי עיצבנה מאוד את גולשי הרשת. בעקבות הריאיון השונה במחלוקת קמו קבוצות ודפי פייסבוק כנגד הכתבת וקראו להחרימה דווקא על מעשיה מחוץ לרשת. זה עבד – דף הפייסבוק של אמין נסגר הבוקר, ושב לעמודי הרשת רק לקראת הצהריים

רבים בישראל גינו את הריאיון שנכפה על גלעד שליט לטלוויזיה המצרית, עם רגעיו הראשונים מחוץ לשבי ובדרכו לישראל. הגולשים בפייסבוק שהתרעמתו על המראיינת המצרית שהירה אמין החליטו לעשות מעשה - הם התלוננו כנגדה ובכך גרמו להסרת הפרופיל האישי ודף הפייסבוק שלה. בשעות הבוקר לא ניתן היה לצפות העמוד של הכתבת המצרית, אולם כעבור מספר שעות, הוא שב להופיע ברשת החברתית.

בעקבות הריאיון השנוי במחלוקת שערכה אמין עם שליט, היא צברה לה מתנגדים רבים. קבוצות ודפי פייסבוק קמו כנגד העיתונאית המצרית ואף הופצו מודעות באנרים ברשת בגנותה. בעקבות התלונות הרבות הפרופיל של אמין אינו זמין יותר.

שהירה אמין, נחשבת לאחת העיתונאיות המכובדות במצרים ואף הצטרפה למאבק בארצה כנגד שלטונו של מובארק. לאחר הריאיון, עם השמעת הביקורת כנגדה, טענה אמין כי היא לא ידעה ששליט אולץ להתראיין ולא ניתנה לו ההזדמנות לסרב. "ביקשתי לקיים את הריאיון ממנהלי הרשת שלי ומהשר, ואמרו לי שיארגנו לי את זה", סיפרה הכתבת לרשת BBC. "נפגשתי עם גורמי מודיעין והם אישרו לי שאפשר לקיים את השיחה, שאפשר לעשות את זה, אבל אנחנו לא ידענו שזה באמת קורה - עד הדקה האחרונה".

ביום רביעי האחרון פירסמה שהירה אמין סטטוס בפייסבוק בו כתבה: "לא ניצלתי את גלעד שליט כמו שהתקשורת הישראלית מדווחת". כעת מתברר, כי לעת עתה, זו הייתה אחת מהתגובות האחרונות של העיתונאית ברשת החברתית.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק