גלעד חזר הביתה - והרשת גועשת

כל אתרי החדשות באינטרנט, תחנות הרדיו ורשתות הטלוויזיה עקבו במשך כל היום אחר ההתרחשויות. אבל גם הרשתות החברתיות געשו. פייסבוק, טוויטר, יוטיוב, כולן קבעו - גלעד שולט

שובו של גלעד שליט הביתה ריתק את כל המדינה לא רק למסכי הטלוויזיה, אלא גם למסכי המחשב. אתרי החדשות שהעבירו בשידור חי את תהליך השחרור זכו לצפיית שיא.

פייסבוק וטוויטר הוצפו בסטטוסים של שמחה והתרגשות. כשהתפרסמו התמונות הראשונות של גלעד בטלוויזיה המצרית, נפרץ הסכר ונדמה היה שזה הנושא היחיד שמעסיק את הגולשים.

שחרור שליט ריגש יהודים בכל העולם, שמיהרו להעלות סרטונים ליוטיוב. בלוס אנג'לס למשל, התאספו חברי הקהילה היהודית במרכז הקהילתי כדי לצפות יחד בשובו של החייל החטוף. נוסעים שהיו ברכב צפו בחדשות 2 בסלולרי ואמרו: "7:00 בבוקר יום שלישי, אנחנו עוקבים אחר החדשות. שמחנו לראות את גלעד שליט מחבק את אבא שלו, מחבק את ראש הממשלה ועכשיו אנחנו נוסעים לאירוע לקבלת פניו של גלעד שליט".

הריאיון הראשון של גלעד בטלוויזיה המצרית הצליח להרגיז את הגולשים, שהחליטו על פעולת תגמול: הם קראו להציף את עמוד הפייסבוק של המראיינת, ואפילו הפיצו תמונה שלה כמבוקשת.

אבל היו גם ניסיונות מכוערים לניצול ציני של היום הזה, כמו מכירת קופונים להשארת ברכות לגלעד או הבטחות של "סרטון הפגישה הראשונה בין גלעד שליט להוריו" בפייסבוק. יותר מ-100 אלף גולשים שנפלו בפח ולחצו על כפתור הלייק, קיבלו במקום הסרטון המרגש עמוד ויראלי.

ידועני ישראל הצטרפו גם הם לשמחה ושיתפו את העוקבים אחריהם בטוויטר בהתרגשות. והיו גם לא מעט מחוות פרטיות לגלעד, כמו זו, של משפחת אביסדריס שהפריחה מהמרפסת 150 בלוני הליום בכחול ולבן. אחרי כמה מכשולים, גם הבלונים השתחררו ויצאו לחופשי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת