מדהים: כריש כהה ציקלופ - ולבקן

דייג ממפרץ קליפורניה שבמקסיקו תפס בחכתו יצרו כמותו לא ראינו: כריש מסוג "כריש כהה" - לבקן, עם עין אחת בלבד במרכז המצח. המדענים אומרים שמדובר בתופעה נדירה מאוד - אבל מוכרת

כריש ציקלופ (Pisces Fleet Sportfishing)

בעולם בו כל תמונה חשודה שעברה טיפול בפוטושופ, גם אנחנו מתייחסים בזהירות רבה לפרסומן של תמונות שנראות מוזרות מדי. ברגע שצצה תמונה כל כך מדהימה, הספקנות מרימה ראש ואנחנו אומרים: "לא יכול להיות, מישהו טיפל בתמונה הזו". אבל התמונות המדהימות האלה אמיתיות לחלוטין, תמונות של כריש כהה ציקלופ, עם עין אחת - ולבקן.

אמו של הכריש הקטנטן, נתפסה על ידי דייגים בחופי מפרץ קליפורניה - מקסיקו. הכריש הציקלופ נשלף מבטנה ועורר תדהמה. הדייג מיד קרא למומחים, שהזעיקו ביולוגים ימיים. "לא סביר שיצור כזה היה שורד מחוץ לבטן", אמר המומחה פיליפה גלוואן מהמרכז לחקר ימי במקסיקו. "זה מאוד נדיר, עד כמה שאני יודע יש פחות מ-50 עדויות ליצורים כאלה סביב לעולם", אמר.

החוקרים מסבירים שהתופעה, למרות שהיא נדירה, מוכרת למדע. "מדובר במצב שבו רק עין אחת מתפתחת", כותב הירחון הבריטי לרפואת עיניים, שטוען כי יש אפילו מקרים אנושיים של ציקלופים. ב-1985 נולדה בישראל תינוקת ללא אף, עם עין אחת במרכז המצח. על פי הפרסום, הילדה שרדה רק 30 דקות מחוץ לרחם. ב-2006 חתולה בבריטניה המליטה חתול עם עין אחת - היום הוא מוצג מוזיאוני בלונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת