צפו: קונים מסתערים על אייפון 4s החדש

בכמה מדינות בעולם החלה "אפל" לשווק את הטלפון החכם מהדגם החדש, כשאנליסטים מנבאים מכירות שיא בסוף השבוע הראשון מאז ההשקה של 4 מיליון מכשירים. רבים העדיפו להמתין במשך שעות מחוץ לחנויות החברה כדי להיות הראשונים שישיגו את הטלפון הנחשק

עומדים בתור כדי לקבל את האייפון החדש בטו (רויטרס)

קונים נרגשים ברחבי העולם פשטו על חנויות "אפל" במדינות שונות - אחרי שאתמול הושק בחגיגיות מכשיר האייפון 4s החדש. לפי הערכות אנליסטים אמריקניים יימכרו בסוף השבוע הנוכחי לא פחות מאשר כ-4 מיליון טלפונים חכמיים מהסוג החדש, כמות גבוהה בהרבה מאותם 1.7 מיליון המכשירים שנמכרו בתקופה המקבילה להשקת אייפון 4 אשתקד.

"אפל" החלה אתמול לשווק את מכשירי אייפון 4s בארצות הברית, אוסטרליה, קנדה, צרפת, גרמניה, יפן ובריטניה. מרגע תחילת המכירה משתרכים תורי ענק בחנויות החברה - בניגוד לאכזבה היחסית שנרשמה מהצגת המכשיר , שמהווה "דגם משופר" של קודמו ולא מכשיר מתקדם וחדש.

בעקבות זאת, זינקה אמש מניית "אפל" לשיא של כל הזמנים בוול סטריט וטיפסה ב-14% רק השבוע. היא נסחרת בתמורה ל-392 מיליארד דולרים - מה שמציב אותה במקום השני בעולם - אחרי ענקית הנפט "אקסון מובייל".

בניו-יורק, טוקיו, לונדון ופרנקפורט המתינו מאות מחוץ לחנויות "אפל" כדי להיות הראשונים שיחזיקו בידיהם את הסמרטפון החדש. בבירה הבריטית נאלצו עובדי החנות ליצור מעין "מנהרה אנושית" - כדי לאפשר בתוכה זרימה בטוחה של קונים אל תוך המתחם והחוצה ממנו.

גם בתפוח הגדול היו שמיהרו להשיג לעצמם את הדגם החדש של האייפון. קרי סנדוז, בן 24 מניו יורק, המתין במשך לילה שלם מחוץ לחנות "אפל" בעיר - כדי להיות אחד הראשונים שייזכה להשתמש באייפון 4s. "אני מעריץ גדול של 'אפל' ומשתמש במוצרי החברה מגיל 12", הוא הסביר בהתלהבות - בעודו מעביר את זמן ההמתנה בסיוע מכשיר אייפד 2. "החברה הזו שינתה את פני אמריקה", הוא חתם.

אייפון 4s נמכר בארצות הברית תמורת 199-399 דולרים. שיווקו מכניס לקופת "אפל" הון רב, שבא לידי ביטוי, בין היתר, בכך שבשנה החולפת הגיעו כמחצית מהכנסות החברה ממכירת הטלפון החכם הנחשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת