סטיב ג'ובס הובא למנוחות בטקס פרטי; גוגל דחתה השקת הנקסוס

הלוויתו של מייסד ומנכ"ל אפל לשעבר, סטיב ג'ובס, התקיימה בטקס מצומצם בהתאם לרצון בני משפחתו. גוגל וסמסונג הודיעו כי הן דוחות את השקת המוצר החדש שהיה אמור להיחשף באירוע המשותף שלהן ביום שלישי הקרוב: "זה לא הזמן המתאים להשיק מוצר חדש", נמסר

העיתון "וול-סטריט ג'ורנל" מדווח כי מקורות המקורבים לעניין סיפרו שהלוויתו של מייסד ומנכ"ל אפל לשעבר, סטיב ג'ובס, התקיימה אמש בטקס פרטי ומצומצם. על פי הדיווח, לא ידוע היכן ומתי בדיוק התקיימה ההלוויה, כל זאת מתוך כבוד לג'ובס ולבני משפחתו. ביום חמישי הגיעה ההודעה הרשמית על מותו של סטיב ג'ובס לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. ג'ובס היה בן 56 במותו והשאיר אחריו אשה ו-4 ילדים.

בתוך כך, בהודעה משותפת של גוגל וסמסונג מאמש הודיעו השתיים כי האירוע המשותף שלהן, המתוכנן ליום שלישי הקרוב במסגרת כנס CTIA בסאן-דייגו, מבוטל. על פי כל ההערכות והציפיות היו אמורות סמסונג וגוגל להכריז על הדור השלישי של מכשיר הנקסוס וכן להשיק את גרסת האנדרואיד החדשה, Ice Cream Sandwich.

הדחייה - כנראה בגלל מות ג'ובס

"סמסונג וגוגל החליטו לדחות את ההכרזה על המוצר החדש שלהן במסגרת כנס CTIA", לשון ההודעה. "אנו מסכימים שזה פשוט לא הזמן המתאים להכריז על מוצר חדש. מועד ומיקום חדשים יוכרזו בקרוב". עד לרגע זה לא ברור מהי הסיבה המדויקת לדחיית האירוע אך ההשערות הן, ואלו השערות בלבד, כי הדחייה באה בעקבות מותו של ג'ובס. יש מי שטוען שמתוך כבוד לאחד מהאנשים המשפיעים בתעשייה שהלך לעולמו, וישנן טענות שתשומת הלב התקשורתית נתונה כולה עדיין לחיבוק אפל ומעריציה ולכן זה לא התזמון הנכון להשקת מכשיר חדש.

השערה נוספת טוענת כי אולי מדובר על על תביעת פטנטים חדשה נגד גוגל המונעת ממנה לצאת באופן פומבי עם המכשיר החדש, אך סביר פחות להניח כי זה אכן מה שיגרום להם לדחות את השקתו בימים או שבועות ספורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת