היכן מסתתר ה"יטי"? קבוצת מדענים תחפש אותו בסביר שברוסיה

קבוצת אנשי מדע תחל השבוע בחיפושים אחרי היטי, היצור המיתולוגי דמוי הקוף, שב-20 השנים האחרונות תושבי סיביר הרבים דיווחו על הימצאו, אך כשלו לספק ראייה משמעותית לכך. המדענים יחפשו אחר ראיות בהרים וינסו, אולי, לשים סוף לשמועות על המפלצת המסתורית

טביעת רגל לכאורה שאותרה ב-2007 (רויטרס)

האם יימצא סוף כל סוף ה"יטי", אותו יצור איש שלג מיתולוגי, דמוי הקוף, אשר על פי אגדות מקומיות בסיביר נמצא באזור, אך מעולם לא חשף את פניו? כך לפחות טוענים מדענים ממספר מדינות בעולם, כולל רוסיה וארה"ב, שיתאספו באזור בימים הקרובים כדי להביא ללכידתו.

המדענים מרוסיה, ארה"ב, קנדה, שוודיה, אסטוניה, מונגוליה וסין הוזמנו כדי לעבור על הראיות שנאספו לאורך השנים האחרונות לקיומו של היצור, שקיומו הממשי מעולם לא הוכח, בוועידה שתיערך בהמשך השבוע.

עדויות ראיה, לכאורה, של היצור דווחו מספר פעמים ב-20 השנים האחרונות, כאשר המדענים מעריכים שבאזור קיימת אוכלוסיית יטים של לפחות תריסר מהם. באזור נמצאו ראיונות נוספות, ביניהם עצים מכופפים ובורות שנחפרו, על פי האמונה, על ידי היצור המסתורי.

קבוצת מדענים מהוועידה תישלח כדי לחפש בהרי האזור אחרי היטי, ולאסוף ראיות לקיומו. מדובר בפעם הראשונה שבה תצא קבוצה מסודרת של מדענים לחיפוש שכזה, מאז 1958, אז ניסו מספר מדענים מהאקדמיה הסובייטית במערב סיביר לתפוס את היטי - ללא הצלחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת