החירשת שהחלה לשמוע מרגשת את העולם

שרה צ'רמן, בת 29 מארה"ב, נולדה חירשת לחלוטין. אחרי שנים בדממה מוחלטת, קיבלה שרה מכשיר שמיעה חדשני בצורת שתל. בעלה של שרה החליט לצלם אותה כשהשתל הופעל לראשונה, ותיעד את הרגעים הראשונים בהם שמעה שרה את העולם בווליום מלא. שרה פרצה בבכי, והסרטון שעלה לרשת הפך ללהיט עולמי, בו צפו קרוב ל-2 מיליון בני אדם

שרה שומעת בפעם הראשונה. מתוך הסרטון

הסרטון שלפניכם, המתעד את הרגע המרגש שבו צעירה בת 29 שנולדה חירשת שומעת בפעם הראשונה בחייה את הקול שלה, הפך בימים האחרונים ללהיט ענק ברשת.

שרה צ'רמן האמריקנית נולדה חירשת לחלוטין. אחרי 29 שנים בדממה מוחלטת, קיבלה שרה מכשיר שמיעה חדשני בצורת שתל. בעלה של שרה החליט לצלם אותה כשהאחות הפעילה לראשונה את השתל, ותיעד את הרגעים הראשונים בהם שמעה שרה את העולם בווליום מלא.

שתל השמיעה החדשני, Esteem של חברת Envoy Medica, נעזר בוויברציות של עור התוף כדי להשיב למשתמשים את השמיעה שאבדה להם, זאת בניגוד למרבית מכשירי השמיעה המשתמשים במיקרופונים ורמקולים.

את הסרטון המרגש שיצא בסופו של דבר העלתה שרה ליו-טיוב, ומתחתיו כתבה: "נולדתי חירשת, ולפני 8 שבועות קיבלתי שתל לשמיעה. זה הווידאו שבו מפעילים לי את השתל, ובו אני שומעת את עצמי בפעם הראשונה :) ".

"כל מה שאני יכולה להגיד זה 'אלוהים הוא טוב'"

קרוב לשני מיליון גולשים כבר צפו בתיעוד יוצא הדופן הזה. כשהאחות מפעילה את השתל ושואלת את שרה אם היא מרגישה בהבדל, הצעירה מהנהנת בפליאה ואז פורצת בבכי. שרה הייתה כה המומה כך שהיא בקושי מסוגלת לתאר את הרגשתה, ומצליחה רק לצחוק ולבכות גם יחד, כשהיא מכסה את פניה בידיה. המשפט הראשון שיצא מפיה של שרה היה: "הצחוק שלי נשמע ממש חזק".

אלפי גולשים הגיבו לסרטון ביו-טיוב בהתרגשות רבה ובירכו את צ'רמן על המהפך שחוותה. שרה עצמה כתבה להם בחזרה: "תודה לכולכם על ההערות החיוביות, תודה לכל האנשים האדיבים. אובדן השמיעה שלי נחשב תמיד לחמור מאד. עבדתי קשה מאד כדי להיות מסוגלת לתקשר ולהתמזג בחברה, ועכשיו כל מה שאני יכולה להגיד זה 'אלוהים הוא טוב'".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת