"הלווין האובד" התרסק בכדור הארץ; בנאס"א בודקים היכן

מומחי נאס"א ומדעני חלל עקבו בימים האחרונים בדאגה אחר מסלולו של לווין המחקר הוותיק UARS, שאיבד שליטה בחלל. הבוקר הודיעה סוכנות החלל האמריקנית: הלווין התרסק על כדור הארץ, בודקים היכן בדיוק. דיווחים: שרידיו נמצאו בקנדה, מבלי שגרמו לנפגעים או לנזק

לווין המחקר UARS. בדרך אלינו (חדשות 2)

איפה הלווין? סוכנות החלל האמריקנית נאס"א הודיעה הבוקר כי לווין המחקר UARS, שיצא מכלל שימוש, התרסק לפנות בוקר על כדור הארץ לאחר שחצה את האטמוספירה. עם זאת, בשלב זה עדיין לא אומת מיקומה המדוייק של ההתרסקות - והאם היא גרמה לנפגעים בנפש או לנזק.

בהודעה שפורסמה הבוקר על ידי נאס"א, נמסר כי עם התקרבותו לכדור הארץ, עבר הלווין, השוקל כשש טונות, מעל קנדה ואפריקה. עדיין לא ברור האם הוא נשרף כליל עם כניסתו לאטמוספירה, או שמא חלקיו הצליחו לשרוד את הכניסה - ולהרסק אל הקרקע. אזרחים קנדים דיווחו כי הלווין התרסק בשטח מדינתם, וכי לא היו נפגעים באירוע ולא נגרם נזק. בנאס"א בודקים את הדיווחים.

לווין המחקר UARS שוגר לחלל לפני 20 שנה, במטרה לאסוף מידע על האטמוספרה העליונה. "מדובר באחד הלווינים הגדולים יותר בחלל", אמר השבוע דאג מילרד ממוזיאון החלל בלונדון. "הוא בערך בגודל של אוטובוס קומתיים. מרבית הלווינים שנופלים לארץ הם קטנים יותר, ולכן הם נשרפים מבלי שאף אחד שם לב, אבל הגודל הזה כבר הרבה יותר משמעותי".

צפו בהדמייה ממוחשבת של התרסקות הלווין:

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת