מדהים: נרפא מסרטן באמצעות איידס

מדענים מאוניברסיטת פנסילבניה פיתחו טיפול חדשני לסרטן הדם, בו עשו שימוש בסוג לא מזיק של נגיף האיידס, ששולב בהנדסה גנטית בתאי הדם הלבנים של החולים. שלושה חולים עברו את הטיפול הניסיוני, מהם שניים נרפאו לחלוטין ואחד הראה סימני החלמה. כעת רוצים הרופאים לנסות את הטיפול על סוגי סרטן נוספים

ביל לודוויג, החלים מלוקימיה (שידורי MSNBC)

תושב מדינת ניו גרזי שבארצות הברית שסובל מלוקימיה (סרטן הדם) קיבל הזדמנות שנייה לחיים אחרי שהסכים להשתתף בטיפול ניסיוני בו הוא הודבק בזן לא-מזיק של נגיף האיידס. ביל לודוויג בן ה-65 הוא אחד משלושה חולים בלבד שעברו את הטיפול הניסיוני באוניברסיטת פנסילבניה.

רשת MSNBC האמריקנית מדווחת כי הניסוי היה כל כך מוצלח, שהחוקרים מאמינים שזוהי נקודת פתיחה לפריצת דרך בטיפול בסרטן. עיתון הניו יורק טיימס מדווח כי צוות המחקר, בראשותו של ד"ר קארל ג'ון, לקחו מגופו של לודוויג תאי דם לבנים והרכיבו אותם מחדש באמצעות הנדסה גנטית, כך שהכילו צורה לא מזיקה של נגיף HIV.

התהליך גרם לכך שתאי הדם הלבנים הפכו להיות "רוצחים סדרתיים" של תאים סרטניים בדם. התאים החדשים נצמדו לתאים הסרטניים והשמידו אותם. הרופאים מעריכים כי במהלך 12 חודשים, חיסלו התאים החדשים כ-900 גרם של תאים סרטניים בדמו של לודוויג.

בשל הנטייה של תאים סרטניים להתפתח מחדש בגוף, הרופאים לא יכולים עדיין להכריז על לודוויג כבריא. עם זאת, "מחסלי הסרטן" הונדסו עם היכולת להתרבות ולשרוד בדם, כך שבאופן תיאורטי, הם אמורים לחסל כל תא סרטני חדש שיתפתח. אולם, לפני הניסוי אמרו הרופאים ללודוויג כי נותרו לו שבועות לחיות בלבד וכעת, הוא חזר לנהל חיים מלאים.

בנוסף ללודוויג, חולה אחר נרפא גם הוא וחולה שלישי הראה שיפור במצבו הבריאותי. בעקבות הניסוי המוצלח, מספר ד"ר ג'ון כי חברות תרופות החלו להשקיע כספים רבים במחקר. לדבריו, הניסויים הבאים המתוכננים יתמקדו בסוגי סרטן שנחשבים קשים לטיפול, כמו סרטן הלבלב, סוגים של סרטן ריאות וסרטן השחלות.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק