חדש: לא צריך להיות חבר כדי לעקוב

לא לחברים בלבד: אם עד היום רק החברים שלכם בפייסבוק ראו את העדכונים שלכם, מעכשיו הם יהיו נגישים לכל. שירות חדש של פייסבוק מאפשר לעקוב אחר פרופילים של אנשים שאינם חברים שלכם מבלי לבקש מהם חברות. ומה עם הפרטיות? מעכשיו הוול פתוח לכל. אל דאגה, יש גם דרך פשוטה לבלום את זה

הגבולות נפרצים (חדשות 2)

רוצים לעקוב אחר מישהו בפייסבוק אך לא מעוניים לבקש ממנו חברות? שירות חדש של הרשת החברתית מאפשר לכם לעקוב אחר משתמשים ולהתעדכן בפרסומים שלהם - מבלי לקבל מהם אישור.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פייסבוק השיקה אמש את שירות המנויים החדש שלה, שמאפשר לכל משתמש לצפות בעדכונים הפומביים של עיתונאים, סלבריטאים, אנשי ציבור ומשתמשים אחרים, מבלי להציע להם חברות ברשת.

כדי לעקוב אחר המשתמש יש ללחוץ על כפתור ה-Subscribe שמופיע בצד ימין של הפרופיל האישי. אם לא מופיע הכפתור, ניתן להפעיל את השירות בלינק. שימו לב שאם הגדרתם את הסטטוסים שלכם בהגדרות הפרטיות, כך שיופצו לחברים שלכם בלבד, מי שעוקב אחריכם דרך השירות החדש עדיין לא יוכל לראות מה שפרסמתם.

שתי סיבות עיקריות הובילו למהלך הזה של פייסבוק. הראשונה היא ניסיון להפוך את הפרופילים האישיים לדומים יותר לדפי מותגים (Fan Pages), וכך תהיה התקשורת ברשת החברתית יותר חד צדדית בצורה שתתאים לאלו שרוצים רק לעקוב אחר משתמשים פעילים מאוד. סיבה נוספת היא ניסיון להפוך את פייסבוק דומה יותר לטוויטר ולגוגל פלוס, בהם לכל אחד יש את האופציה לעקוב אחר כל משתמש ללא אישור בקשת החברות.

בפייסבוק אף שדרגו את השירות והפכו אותו לספציפי יותר. כך ניתנת אפשרות לבחור בהגדרות מדויקות של מעקב אחר משתמשים ולהחליט אם ברצוננו לראות רק עדכונים בנושאים מסוימים כמו משחקים ומוסיקה או תמונות וסטטוסים.

עוד בנושא:

כמה זמן אנחנו מבלים בפייסבוק?