ביבי נגד דפני ליף: גרסת האנימציה

המחאה החברתית זכתה לסיקור נרחב בעולם, אבל עכשיו יש לה גם גרסה מצויירת, יותר נכון בהנפשה תלת-מימדית, באדיבות אתר חדשות מטיוואן שכבר הצחיק בעבר בשורה של פרשנויות וירטואליות על העולם האמיתי. והפעם: נתניהו זועם על דפני ליף - ומפיל את התיק הכבד על טרכטנברג. כך זה נראה בטלוויזיה הטייוואנית

דפני ליף - גירסת הקומיקס הטייוואני: סדרת סרטוני אנימציה חדשים המשודרים לאחרונה בטלוויזיה המקומית בטייוואן מסבירה בצורה פשוטה ובנימה קומית את המשבר החברתי בישראל שהוביל לגל המחאה בחודשים האחרונים במדינה.

היוצרים של האנימציה הזאת, שלעיניים מערביות נראית נלעגת עד הזויה, רוכבים על גלי האקטואליה כבר כמה שנים. בעבר כבר היו התייחסויות לפרשיית גואל רצון ועד הדרמה חורצת הגורלות - האם ביבי יפגוש את ג'סטין ביבר?

כל אירוע אקטואלי יכול בתוך כמה שעות לסרטון מושקע: כך גם חיסול בן לאדן - שראשיתו באובמה דופק בזעם על השולחן, וסופו במבצע צבאי כמו ב"פלייסטיישן" עם החיסול בביתו של רב המחבלים.

היכן 400 אלף המפגינים?

אבל הפעם, כפי שמתועד בסדרת הטלוויזיה הטייוואנית, נראה נתניהו ניצב ראש הממשלה נתניהו מול פוסטר של דפני ליף, ומדביק עליה שלט ועליו כתוב "לפט" ("שמאל" באנגלית). גם טרכטנברג זוכה ל"דמות" משלו בסרטון, כשהוא מקבל סלע כבד מידיו של נתניהו - כסמל לתיק הכבד שהפיל עליו ראש הממשלה.

ובנימה ביקורתית משהו: היכן 400 אלף המפגינים מיום שבת האחרונה? מדוע הם אינם מופיעים בסרטונים הטייוואניים? אולי זו הייתה משימה קשה מדי עבור האנימטורים הטייוואניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת