צפו: כך נראה חור שחור שבולע כוכב

לפני מספר חודשים זיהו בנאס"א חור שחור ש"בולע" כוכב. המדענים מאוניברסיטת פנסילבניה המשיכו להסתכל על הנקודה שבה נעלם הכוכב וגילו חומר ואנרגיה שנפלטת מהמקום המסתורי. כאן מציגים בנאס"א סרטון שמנסה להסביר את התופעה המסתורית, אך עדיין נותרו שאלות רבות ללא מענה

איך נראה כוכב שנאכל על ידי חור שחור? בחודש מרס האחרון, כשבנאס"א ראו לראשונה מה שנראה כמו כוכב שנעלם בתוך כוכב שחור במרחק של 3.8 שנות אור מכאן, זו הייתה ידיעה לא ברורה ובלתי נתפסת.

גם עכשיו האירוע מעלה יותר שאלות מתשובות, אבל לפחות כעת, ייצרו בנאס"א סרטון וידאו קצר שמציג את התופעה ומנסה להסביר אותה. בסרטון הם מודיעים כי היום עדיין אפשר לראות, בעזרת טלסקופים שמתבססים על קרני רנטגן, פעילות במקום שבו נעלם הכוכב.

דיויד בורוהאוס, פרופסור לאסטרונומיה מאוניברסיטת פנסילבניה והאיש שעומד בראש מערכת התצפית של נאס"א, מתרגש כתוצאה מהתגלית. "זה לא מתנהג כמו שום דבר שראינו בעבר", הוא אמר ומודה שגם הוא לא מבין איך חומר עדיין נפלט מהאזור בו נעלם הכוכב.

"כשכוכב מתקדם לכיוון חור שחור, הוא מתפרק, והגזים מתרכזים לצורה של דיסק שנע בסיבובים לחור השחור ומגיע לחום של מיליוני מעלות", הוא מסביר.

חור שחור הוא אובייקט בחלל בעל כוח כבידה עצום שדבר, אפילו לא האור, יכול להתחמק ממנו. יש עדיין שאלות רבות לא פתורות שמדענים מעלים בנוגע לחורים השחורים ברחבי היקום, ונראה שעם השנים, למרות שהמדע מצליח לספק תשובות רבות - שאלות רבות נוצרות ונותרות פתוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת