ג'ובס פרש - מה יעלה בגורל אפל?

מנכ"ל אפל הפורש הביא לעולם שלושה מוצרים ששינו את חיינו: האייפוד, האייפון והאייפד. במקביל למצבו הבריאותי המידרדר הוא ראה את החברה שייסד הופכת לאחת החברות החזקות בעולם. וגם: 10 דברים שלא ידעתם על ג'ובס

האיש ששינה את עולם הטכנולוגיה ועשה מהפכה שמשפיעה על כולנו, סטיב ג'ובס, פורש מהנהלת חברת אפל.

ג'ובס ראה את אפל הופכת לאחת החברות החזקות בעולם, במקביל להידרדרות במצב בריאותו. אפילו המומחים האפורים ביותר מתרגשים היום. "סטיב ג'ובס הצליח להוציא שלושה מוצרים שונים ששינו את החיים על פני האדמה", אמר פרנסיס לאון, מומחה ואסטרטג טכנולוגי. "האייפוד, האייפון והאייפד", פירט והמשיך: "הוא עשה את זה ביד אחת ושינה למעשה את הדרך שלנו להגיע למוזיקה, שינה את הדרך שלנו לדבר בטלפון, וגם שינה את הדרך בה אנו משתמשים במחשבים".

ג'ובס לקח חופשה בחודש ינואר האחרון כדי לעבור השתלת כבד לאחר שחלה בסרטן בלבלב. בעקבות ההודעה הדרמטית, מניות החברה רשמו ירידות, אבל נטישתו של ג'ובס, לא באמת מאיימת על התנהלות החברה היום. השאלה אם הוא לא לוקח איתו את החזון.

"אני מרגיש שהחברה תפעל בסדר גמור גם בלי סטיב ג'ובס, לפחות בשנים הקרובות, אבל מאוחר יותר, הדרך שלהם לפתח טכנולוגיות חדשות, העמידה בקצב השוק, זה מה שאנחנו צריכים לחפש באדם שיחליף אותו", אמר פ.ק. קליאנמרן, מהנדס תוכנה מוביל.

מי שיחליף את ג'ובס בראשות אפל הוא טימותי קוק, כיום אחראי התפעול של החברה ששיתף פעולה עם ג'ובס עוד בימים שאפל ומוצריה היו חלומות שהשניים פיתחו במחסן לפני 35 שנים. ג'ובס ביקש בעצמו למנות אותו במכתב ההתפטרות שהשאיר. הוא גם כתב: "תמיד אמרתי שאם יבוא היום בו לא אוכל לעמוד בציפיות ובחובות שלי כמנכ"ל אפל, אהיה הראשון שיודיע לכם. לצערי, היום הזה הגיע".

עשרה דברים שלא ידעתם על סטיב ג'ובס:

• אחותו, היא הסופרת מונה סימפסון, אבל הוא לא ידע את זה עד שהיה מבוגר. ג'ובס היה ילד מאומץ ולא ידע על משפחתו האמיתית עד שנות ה-90, אז פגש אותה לראשונה.

• שמו של אביו הוא עבדול פתח ג'נדאלי. איש לא יכול לדמיין שג'ובס הוא למעשה חצי סורי מוסלמי, הוריו היו סטודנטים שכנראה לא היו כשירים לגדל ילד. הם מסרו אותו, ההורים שקיבלו אותו לאימוץ שיקרו כשאמרו שהם אקדמאים. הם גם שיקרו בלי לדעת כשאמרו שידאגו שסטיב יקבל חינוך אקדמאי.

• ג'ובס המציא את המשחק "ברייקאוט", ה"לבנים" של משחקי הטלוויזיה החלוציים של אטארי. הוא התקדם מאטארי לאפל, השותף שלו באטארי ייסד את רשת המסעדות צ'ק אי צ'יס.

• הוא מכחיש שהוא אביו של בתו הראשונה. ג'ובס טוען שבזמן בו נולדה, הוא לא היה פורה, מצד שני הוא גידל אותה בעזרת כספי רווחה עד ימי עושר. היום מקורבים לג'ובס אומרים שהוא אב מדהים, הוא העניק לאפל 3 את שמה של הבת - ליסה.

• ג'ובס צמחוני, הוא אוכל דגים אבל לא נוגע בבשר.

• הוא לא תורם כספים לצדקה. כשהפך למנכ"ל אפל - הוא ביטל את כל התכניות הפילנתרופיות של החברה. הוא אמר "בואו נחכה לימים בהם נהיה רווחיים". גם עכשיו, כשהחברה רושמת רווחים בסכומים של עשרות מיליארדים - הוא עדיין לא חידש את הפעילות הפילנתרופית, בניגוד לביל גייטס.

• הוא שיקר לסטיב ווזנייק, כשצמד הממציאים נפקד מאטארי, ווזנייאק וג'ובס היו אמורים להתחלק חצי בחצי בפיצויים. ג'ובס קיבל לידיו 5,000 דולר , אבל סיפר לחברו שקיבל רק 700 דולר. ווזניאק קיבל 350 דולר.

• ג'ובס מגדיר את עצמו כמאמין זן בודהיסטי, הוא אפילו שקל להפוך לנזיר. הגורו שלו, נזיר זן חיתן אותו עם רעייתו.

• ג'ובס מעולם לא למד במכללה.

• וגם נהג להשתמש ב-LSD.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת