התפטר מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס

סוף עידן בעולם הטכנולוגיה: סטיב ג'ובס, מייסד ומנכ"ל חברת הטכנולוגיה והמחשבים אפל הודיע על התפטרות מתפקידו. ג'ובס נחשב לאבי המיחשוב האישי בשנות ה-80 ולחלוץ בתחום הגאדג'טים בעשור האחרון. מאז ינואר הוא היה בחופשת מחלה, אך הופיע בכנסים של אפל מפעם לפעם

סטיב ג'ובס מייסד ומנכ"ל אפל התפטר מתפקידו. בהמשך לחופשת מחלה בה הוא נמצא מאז ינואר, הוא כתב לחברי ההנהלה של החברה כי הוא חש שאינו יכול יותר למלא את תפקידו. "תמיד אמרתי שאם יגיע היום שבו לא אוכל למלא את החובות והציפיות ממני כמנכ"ל אפל, אני אהיה הראשון שאספר לכם על כך ", כתב ג'ובס, "לצערי הוא הגיע היום". הוא ימשיך לכהן כיו"ר חבר המנהלים של החברה.

ג'ובס, בן 55, חלה בעבר בסרטן הלבלב אך טען שהבריא ממנו. בשלוש השנים האחרונות ניתן היה לראות כי ירד במשקלו בצורה ניכרת. בינואר השנה יצא ג'ובס לחופשת מחלה מסיבה לא ברורה, אך הופיע במסיבות עיתונאים ובהשקות מוצרים של חברת אפל מפעם לפעם. התפטרותו נחשבה לצפויה ולא תפסה את החברה בהפתעה. אפל הודיעה כי את תפקיד המנכ"ל ימלא טים קוק, שנחשב זה זמן מה ליורש הבטוח של ג'ובס.

את חברת אפל  ייסד ג'ובס ב-1976 והפך עם השנים לפנים המזוהות ביותר עימה. בשנות ה-80 הוא פיתח את מחשב המקינטוש שהביא את בשורת המיחשוב הביתי לעולם המערבי. הוא עזב את החברה במהלך שנות ה-80 אך חזר אליה ב-1996. בעשור האחרון, הפך ג'ובס את אפל למובילה בתחום הטכנולוגיה האישית כשזו ייצרה את האייפוד, האייפד והאייפון.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק