בקרוב בישראל: "גוגל סטריט ויו"

חברת גוגל מפעילה את מצלמות הרחובות שלה כבר בעשרות ערים בעולם, ובקרוב גם בישראל. צוות שרים מיוחד בראשותו של השר דן מרידור, בחן את הפעלת השירות גוגל סטריטס ויו בישראל ואישר את ביצוע הפרויקט. ישראל עולה על המפה של ענקית התוכנה

ישראל על המפה. משרד המשפטים אישר אתמול לחברת גוגל להפעיל בישראל את שירות המפות שלה "גוגל סטריט ויו" (Google Street view). האישור שניתן לגוגל ניתן תחת כמה תנאים ביניהם שהציבור יוכל לדרוש מגוגל לטשטש דמויות, לוחיות זיהוי ובתים לאחר פרסומן.

צוות שרים מיוחד, בראשותו של השר דן מרידור שקל את ההיבטים הביטחוניים הכרוכים בהפעלת השירות ואת הסיכון בחשיפת מתקנים ביטחוניים ורגישים. במקביל, בדק משרד המשפטים היבטים של חדירה לפרטיות. לבסוף אישרה הוועדה את ביצוע הפרויקט.

הנושא הועלה לדיון ציבורי באמצעות פורטל השירותים והמידע הממשלתי, ומבין כ-5,000 מצביעים הצביעו 70 בעד הכנסת השירות לישראל. יורם כהן, ראש הרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע הבהיר כי האישור שניתן לגוגל כפוף לכמה תנאים ובין היתר גוגל תפרסם לציבור באינטרנט ובעיתונות הסברים על מהות השירות, על זכותם של התושבים לבקש טשטוט נוסף בתמונות, וכן מידע כללי על מסלול הצילומים המיועד.

מחברת גוגל נמסר: "אנו שמחים על כך שהרשות למשפט, טכנולוגיה ומידע אישרה את הפעלת השירות בישראל ואנו מקווים לעדכן על תוכניותינו בעתיד הקרוב".

השירות גוגל סטריטס ויו (Google Street view) מבטיח לספק לגולשים שיטוט וירטואלי ברחובות הערים בישראל, מבלי לצאת מהבית. השירות פועל כבר כארבע שנים בעשרות ערים בעולם. עשרות מכוניות מטעם ענקית החיפוש מתעדות בצורה היקפית את הרחובות מנקודת מבטו של הולך רגל בעזרת מצלמות שמותקנות על גג המכונית. התוצאה הסופית שמתקבלת מעיבוד הנתונים היא מפה של העיר, שכוללת סריקה של כל רחוב וכל מבנה במבט היקפי.

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק