גוגל רוכשת את חטיבת הסלולר של מוטורולה

ענקית החיפוש גוגל הודיעה היום על אחת העסקאות הגדולות ביותר בשוק הסלולר העולמי - רכישת החטיבה הסלולרית של חברת מוטורולה, וזאת בסכום שיא של 12.5 מיליארד דולר. בעקבות ההודעה מזנקת המניה של מוטורולה בלמעלה מ-60% במסחר בבורסה בוול סטריט. העסקה צפויה להיסגר בסוף שנת 2011 או תחילת 2012 לכל המאוחר

עסקה היסטורית (חדשות 2)

עסקת ענק בשוק הסלולר העולמי: ענקית החיפוש גוגל הודיעה היום את רכישת חטיבת הסלולר של מוטורולה תמורת 12.5 מיליארד דולר, המשקפים שווי של 40 דולר למניה - פרמיה של 63% על מחיר הסגירה של מניית מוטורולה ביום ו' האחרון.

המניה של חברת מוטורולה מזנקת כעת במסחר המקדים בוול סטריט ביותר מ-60%, לאחר היוודע על דבר הרכישה. העסקה אמורה להיסגר בסוף 2011 או תחילת 2012, לכל המאוחר.

"המחויבות של מוטורולה למערכת ההפעלה אנדרואיד יצרה התאמה מלאה בין שתי החברות", נאמר בהודעה שהוציא מנכ"ל גוגל לארי פייג'. "יחד ניתן דחיפה אדירה למערכת ההפעלה אנדרואיד, על מנת להעניק חווית שימוש מיוחד גם עבור הצרכנים וגם עבור המפתחים". העסקה אושרה פה אחד על ידי מועצות המנהלים של שתי החברות.

גוגל מנסה תקופה ארוכה להיכנס לתחום הסלולר. הצעד הראשון שלה היה יצירה של מערכת ההפעלה אנדרואיד, שנמצאים בשימוש נרחב בטלפונים החכמים. הרכישה של מוטורולה מהווה דריסת רגל משמעותית בתחום ייצור הטלפונים הניידים, ותיתן לה דחיפה אדירה בתחרות העזה מול אפל והאייפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת