הפנטגון מציג: המטוס הכי מהיר בעולם

משרד ההגנה האמריקני קיבל לפני 8 שנים הנחייה ליצור מטוס שיכול להגיע - ולתקוף - בכל מקום בעולם, בתוך פחות משעה. היום חשף הפנטגון את ה"פאלקון HTV2", המטוס הכי מהיר בעולם. קראתם עד כאן? המטוס כבר יכול היה להספיק לטוס מחיפה לאילת

הפאלקון HTV2 (AP)

עד שתסיימו לקרוא את הפסקה הזו, מטוס ה"פאלקון HTV2" - המטוס הכי מהיר בעולם, יכול להגיע מחיפה לאילת. הוא יכול להגיע גם מלונדון לאוסטרליה, בתוך פחות משעה. מפתחיו בפנטגון האמריקני ציפו אותו בחומר מיוחד שיכול לעמוד בחום של 2000 מעלות - גבוה יותר מזה הנחוץ כדי להתיך פלדה.

יחידת המחקר של משרד ההגנה האמריקני חשפה היום את הפלקון העל-קולי בבסיס חיל האוויר בקליפורניה. על פי התכניות, המטוס ימריא לגבול החלל ובחזרה - במהירות של 21 אלף קמ"ש, פי עשרים ממהירות הקול.

הפלקון יצא לדרך ב-2003, במכון המחקר של חיל האוויר האמריקני. המטרה הייתה ליצור מטוס שיכול להגיע, ולתקוף, בכל מקום בעולם בפחות משעה.

צוות המחקר כבר בדק את המטוס במודלים ממוחשבים ובמנהרות רוח, אבל בתנאים האלה הם לא יכולים לבדוק את יכולותיו האמיתיות של המטוס. הבדיקה היום תבחן גם את עמידות החומרים בתנאי הטיסה המהירים ביותר שראינו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת