זהירות! הונאה חדשה בפייסבוק

אם קיבלתם הודעה למייל שלכם מהרשת החברתית, המבשר לכם שאיבדתם הודעה, מחקו אותה ובשום אופן אל תלחצו על הקישור. מדובר בניסיון פישינג שמטרתו לגנוב את פרטי חשבונכם

ניסיון הונאה חדש בפייסבוק (חדשות 2)

קיבלתם לאחרונה הודעת מייל מפייסבוק המבשרת לכם שאיבדתם הודעה (You have 1 lost message on Facebook)? זהירות. מדובר בניסיון חדש לפישינג שכל מטרתו לגנוב מכם את פרטי החשבון שלכם.

הודעת הדואר המתקבלת, כפי שניתן לראות בתמונה, זהה כמעט לחלוטין להודעות המקוריות של הרשת החברתית הפופולארית. ההבדל המרכזי הוא שהקישורים בגוף ההודעה לא מובילים לפייסבוק, אלא לאתר דמה מזויף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתרי פישינג אינם תופעה חדשה. מדובר באתרים שמטרתם לגנוב סיסמאות מהמשתמשים המגיעים אליהם. המשתמש שעלול לטעות ולחשוב שהגיע לאתר אליו התכוון להיכנס, ולמסור מרצונו את שם המשתמש והסיסמא שלו. בפועל, לא מגיע אל האתר המבוקש ומי שמחזיק באתר המתחזה נחשף מאותו רגע לפרטי החשבון של אותו משתמש ויכול לעשות בהם כרצונו.

גניבת פרטי חשבון הפייסבוק או המייל הפרטי היא אולי לא נעימה, אבל מאמצי הפישינג מכוונים גם לאתרים בעלי פוטנציאל פגיעה גבוה יותר דוגמת פייפל ואיביי, וכן אתרי הבנקים.

דרך יעילה לזהות אתרים מעין אלו היא באמצעות כתובת האתר בדפדפן שתהיה שונה מהכתובת המוכרת. אם כבר נפלתם בפח ונכנסתם לאתר שכזה, מהרו להחליף ססמה.