המצרים על מחאת האוהלים: "מהפכת בני הכלבים"

תגית ברשת החברתית טוויטר בשם "מהפכת בני הכלבים" מאפשרת לגולשים מרחבי העולם הערבי להביע את דעתם בנושא המחאה החברתית בישראל. התגובות נעות בין: "אתם לא יכולים לבקש את הזכויות שאתם מונעים מאחרים!" לבין: "הם לא כאלה שונים מאיתנו... התגית הזו מגוחכת. זו דרך מגעילה לבטא עמדה"

קריקטורה בטוויטר: "איך אתדלק את האפאצ'י? (טוויטר)

כשמייסד וויקיפדיה ג'ימי וויילס, שביקר במאהל המחאה היום, אמר כי "העולם עוקב אחר המתרחש כאן", הוא בהחלט התכוון לזה, גם בקרב העולם הערבי. גולשי הרשת החברתית טוויטר פתחו תגית למחאת האוהלים ששוטפת את ישראל, בשם "מהפכת בני הכלבים", שם רושמים בעיקר גולשים ערבים את דעותיהם על המחאה החברתית בישראל.

כצפוי, אולי, רוב התגובות ביקורתיות כלפי המוחים - שאינם מזכירים את הכיבוש. "אני חושב שנתניהו יפתור את בעיית הדיור על ידי בניית יותר התנחלויות", כתב אחד הגולשים. אחר הוסיף: "מצרים, אל תטעו. המחאה בישראל קשורה יותר ליוקר המחיה של מעמד הביניים מאשר לכיבוש".

"מפגין ציוני יקר", כתבה הגולשת אימן, "תסתכל למטה. גע באדמה. אתה מזהה את זה? זו אדמה גנובה". באותה רוח כתב גולש: "אי אפשר לגור ביישוב שנבנה על אדמה גנובה ולהתלונן על מחירי הדיור! אתם לא יכולים לבקש את הזכויות שאתם מונעים מאחרים!".

אבל, יש גם לא מעט תגובות שתוקפות את שמה של התגית. "הם לא כאלה שונים מאיתנו... התגית הזו מגוחכת. זו דרך מגעילה לבטא עמדה", כתב גולש. הגולשת שרה עבדלרחמן הוסיפה: "אני אותקף אם אכתוב שאני חושבת שהתגית הזו מפלה? או שאנו תוקפים רק הפליה נגדנו?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת