האם יש חיים על המאדים?

תמונות חדשות מכוכב הלכת מאדים הצביעו על האפשרות לקיומם של מים זורמים על כוכב הלכת. לפני כעשור נמצא קרח על הכוכב, אך מאמר שפירסמו אמש מדעני נאס"א בכתב העת "SCIENCE" מעלה את האפשרות שבעקבות גילוי מים נוזליים, עשויים להתקיים חיים על המאדים

האם יש חיים על המאדים? (AP)

האם התגלו חיים מחוץ לכדור הארץ? מדעני סוכנות החלל נאס"א פירסמו בכתב העת "SCIENCE", כי התגלו הוכחות חדשות המצביעות על הימצאות מים זורמים על כוכב המאדים. הדבר מעלה את הסיכוי לכך שיכולים להתקיים חיים על כוכב הלכת.

לפני יותר מעשור נמצאו מים על המאדים, אך הממצאים אז הצביעו על מים קפואים שהתרכזו בקצוות הכוכב בלבד.

תמונות שהתקבלו לאחרונה במרכז לחקר החלל העלו את האפשרות לקיומם של מים זורמים על כוכב הלכת במהלך החודשים החמים ביותר בשנה. "זו ההוכחה הטובה ביותר שהתגלתה אי פעם להימצאות מים על המאדים", אמר פיליפ כריסטנסן מדען באוניברסיטת אריזונה שבארה"ב, אשר לקח חלק במחקר.

"זו הפעם הראשונה שאנו מבחינים בסיכוי כלשהו למצוא חיים על כוכב הלכת"

מדעני נאס"א מאמינים שאם נמצאו מים נוזלים על המאדים, רמת המליחות שלהם תהיה גבוהה מאוד, והריכוז שלהם יהיה גבוה במיוחד מתחת לפני שטח הכוכב. הסיבה לכך שהינה שבשטח נרחב מהכוכב הטמפרטורה הממוצעת היא 200 מעלות מתחת לאפס, ועל כן מים נוזלים לא יתקיימו במצב כזה.

"הנוזל שנמצא הוא יותר כמו סירופ, ואולי אפילו מסוגל לצוף", אמר מדען בכיר נוסף שעסק במחקר והוסיף כי "החשיבות הגדולה של תוצאות המחקר הינה בכך, שהימצאות עדויות למים נוזלים ולא רק מי קרח, מעלה את הסיכוי לכך שיתקיימו על הכוכב חיים".

זו הפעם הראשונה שאנו מבחינים בסיכוי כלשהו למצוא חיים על כוכב הלכת, ועל כן הגילוי הוא משמעותי ביותר", אמרה ליסה פרט מדענית בכירה שלקחה גם היא חלק בפרוייקט.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת