גולשים מימין? תוסף ל"כרום" יסנן עבורכם "מסרים שמאלניים"

מפתחים מהצד הימני של המפה הפוליטית, שהביעו לא אחת מורת רוח מאופי הסיקור של הסכסוך הישראלי-פלסטיני, פיתחו עבור גולשי הדפדפן מבית גוגל תוסף שזכה לשם "המסנן". צפו כיצד הוא ישמיט עבורכם מהידיעות את מה שבעיני היוזמים נתפס כ"מסרים שמאלניים"

לקרוא חדשות "נטולות" שמאל (חדשות 2)

לא אחת הטיחו מימין ביקורת בתקשורת הישראלית, שלפיה זו מוטה לצדה השמאלי של המפה הפוליטית. בין אם הדבר נכון ובין אם לא, עבור אלה שבכל זאת מתעצבנים בכל קריאה של ידיעות באתרי החדשות הישראלים באינטרנט - מסתמן פתרון.

תוסף המוצע לגולשי הדפדפן הפופולרי "כרום" מבית גוגל (להורדת התוסף - לחצו כאן), העונה לשם "המסנן", מציע למי שיתקין אותו לקרוא חדשות ברשת - תוך העלמת מסרים, ביטויים ומילים שלטענת מפתחיו - מזוהים עם הנרטיב של השמאל.

בדף ההסבר לתוסף כתבו המפתחים, בין היתר: "גם לכם נמאס שהעיתונות סמולנית? (הטעות במקור) נסנן לכם את מה שאתם לא רוצים לראות". בדף מתוארים האתרים השונים שבהם יצונזרו "מסרי השמאל". "הנרטיב השמאלני חלחל והרס כל חלקה טובה. בכל מקום שכתוב חיילי צה"ל - זה מחליף את המילה לכוחותינו. בכל מקום שכתוב מתנחלים - זה מחליף את המילה למתיישבים. בכל מקום שכתוב פלסטיני - זה מחליף את המילה לערבי".

חלק מהגולשים דווקא לא הביעו ביקורת חיובית על התוסף. אחד מהם התלונן: "לא עובד לי - כל הכתבות השמאלניות מופיעות כרגיל". אחר ביקש להעביר מסר למפתחים: "אחי, תעשה שזה יימחק לגמרי את המילה פלסטיני וישאיר רק את ערבי בבקשה". במערכת חדשות 2 באינטרנט, אגב, ניסינו את התוסף - ובניגוד לתלונות, כאן לפחות הוא פעל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת