פייסבוק לא תסיר דפי מכחישי שואה

קבוצת 21 ניצולי השואה פנתה למנהלי "פייסבוק" בבקשה להסיר דפים הקוראים להכחשת השואה. ברשת החברתית סירבו בנימוק שמדובר בחופש הביטוי

פרופיל קבוצת מכחישי שואה (חדשות 2)

רשת ה"פייסבוק" היא כבר מזמן לא רק מקום למציאת חברים, אלא משמשת כבמה להפצת תורות שונות. את הערוץ הזה מנצלים גם רבים משונאי ישראל. מנהלי הרשת סירבו לבקשתם של ניצולי שואה להסרת מאות קבוצות הקוראות להכחשת השואה. הסיבה: מדובר בחופש הביטוי.

לפני כשבועיים פנו 21 ניצולי שואה במכתב נרגש להנהלת הרשת החברתית ולעומד בראשה, מרק צוקרברג שהינו יהודי בעצמו. בשל הפופולאריות הרבה של הרשת החברתית, ולחשיפה המרובה לדפים המדאיגים, הם קיוו לשים לתופעה הזו סוף.

"נפגענו אנושות ממדיניות האתר שמגנה על דפי הכחשת השואה בטיעון של חופש הביטוי", כתבו הניצולים במכתב הנרגש לצוקרברג. "הכחשת שואה משמעותה זלזול בסבל אותו עברנו וזלזול במותם של הורינו, אחינו ואחיותינו. אנא אל תאפשר זאת באתרך. תקן את העוולה הזו לפני שבני דורנו (ניצולי השואה) לא יהיו עוד חלק מהעולם", הוסיפו ניצולי השואה בכאב.

אמש הגיעה התשובה לפיה צוקרברג ו"פייסבוק" לא השתכנעו, וככל הנראה הדפים המכחישים את השואה יישארו באוויר. "אנחנו חושבים שנכון הוא לשמור על עקביות במדיניותנו", נכתב במכתב התשובה והודגש: "החברה סבורה כי אין לאסור על אנשים להתבטא על אירועים היסטוריים לא משנה עד כמה ההתבטאויות חמורות".

הדחייה ה"מנומסת" של פייסבוק הצליחה כצפוי לגרור תגובות נזעמות. "זה לא רק דברים בעלמא", אמר הרב אברהם קופר ממכון ויזנטל בלוס אנג'לס לסוכנות הידיעות היהודית JTA. "מבחינת מדוקדקת של הדפים של מכחישי השואה ב"פייסבוק" עולה כי הם משמשים בסיס איתן לעידוד שנאת יהודים חיים או מתים. נמשיך במאבקנו, שכן כל דף כזה בפייסבוק מציג את המתים לא כקורבנות הפשע האנושי הגדול ביותר בהיסטוריה אלא כגנבים ושקרנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת