האם גוגל+ תחסל את טוויטר?

בניגוד לכשלונות העבר, נראה כי גוגל הפעם הצליחה להקים רשת חברתית שתתחרה בהצלחה בטוויטר ופייסבוק. גוגל+ מציגה את טוויטר כרשת מיושנת ומשעממת, וגם שמה את פייסבוק על הכוונת. בינתיים, בגוגל הגיעו ל-16 מיליון משתמשים בשבועיים וחצי - לפייסבוק וטוויטר זה לקח שנתיים

טוויטר. האם היא תשרוד את גוגל+? (חדשות 2)

בשנתיים האחרונות ניסתה ענקית האינטרנט גוגל, ללא הצלחה, למצוא את הנוסחא שתעצור את הגידול המהיר של פייסבוק, הרשת החברתית הענקית. הפעם, נראה כי הניסוי מצליח: גוגל+, הרשת החברתית של גוגל שהושקה לפני חודש, צברה למעלה מ-20 מיליון חברים. אך האם הניסיון של גוגל להלחם בפייסבוק פוגע דווקא בטוויטר? דן ליונס מהשבועון "ניוזוויק" מנסה לענות.

לגוגל+ יש את הסיכוי לחסל את טוויטר. גוגל+ מציעה את כל מה שטוויטר מציעה אך בדרך טובה יותר. השימוש בגוגל+ גורם למשתמש להבין את החסרונות של טוויטר, וכמה יעיל ונוח יותר הוא יכול להיות. למה? הנקודה העיקרית היא שכמה מהתכונות הבסיסיות של טוויטר חסרות כל היגיון.

ראשית, אין בגוגל+ את מגבלת 140 התווים המגוחכת של טוויטר, שגורמת למשפטים להיראות טיפשיים ולעתים אף גוזלת ממשתמשים שאינם דוברים "טוויטרית" את היכולה לקרוא אותם בגלל השימוש בקודים ותווים ייחודיים שכל מטרתם היא להשאיר את "הציוץ" במגבלת התווים. גוגל+ מאפשרת לכתוב כמה שתרצה בצורה ברורה ואינה דוחקת את הכותב לקיצורים וקודים כמו טוויטר. בנוסף, התגובות לפרסום בגוגל+ מופיעות מייד אחריו, בצורה הדומה ביותר לשיח חופשי בניגוד לטוויטר שם התגובות מפוזרות יותר ולעתים ניתן לקרוא תגובה בלי לראות על מה כלל מגיבים.

החידוש המשמעותי ביותר בגוגל+ הוא הדבר המכונה "מעגלים", הקובעת אילו אנשים ייכנסו לאיזו מסגרת. כך, ניתן לשייך את בני המשפחה למעגל אחד, את הקולגות מהעבודה למעגל שני, ואת החברים למעגל אחר - ולקבוע מי יראה מה, כך למשל אם אני לא רוצה לחשוף את הילדים שלי בפני העובדים במשרד אין שום בעיה. נכון, האפשרות לעשות רשימות מכותבים קיימת גם בפייסבוק ובטוויטר אך גוגל+ חוסך את כאב הראש שביצירת הרשימות.

האם גוגל+ תחסל גם את פייסבוק?

חוקר האינטרנט רוברט סקרובל טוען כי גוגל+ גורם לטווטר להיראות "משעמם וישן". "גוגל+ נותן לך לראות תמונות וקטעי וידאו, בעוד בטוויטר רואים רק של 140 תווים אחד אחרי השני". בעניין הזה גוגל+ לוקח את טוויטר בהליכה, הוא מוסיף.

התלהבות זו עוזרת להסביר את הצמיחה המהירה של גוגל+: 10 מיליון משתמשים תוך שבועיים וחצי, לפייסבוק וטוויטר לקח שנתיים להגיע למספר המשתמשים הזה. עדיין, הפערים בין גוגל+ ל-200 מיליון המשתמשים של טוויטר ו-750 מיליון המשתמשים של פייסבוק הוא עצום, אך בימים בהם לאימהות ואפילו לסבתות שלנו יש פייסבוק, האם גוגל+ יעשה לפייסבוק מה שהפייסבוק עשה למיי-ספייס?