נדחתה עוד תביעה של התאומים נגד צוקרברג

לאחר שקיבלו פיצויים בהיקף של 65 מיליון ד' ממארק צוקרברג מייסד "פייסבוק", דרשו התאומים קמרון וטיילר וינקלווס ממנהלי הרשת החברתית לחשוף מידע, שלטענתם הוביל לשיבוש הליכי משפט בתביעתם הקודמת לפיצויים נוספים. השבוע דחה בית המשפט בבוסטון את האשמות השניים

מארק צוקרברג (AP)

מארק צוקרברג יכול לנשום לרווחה: בית המשפט הפדרלי בבוסטון דחה את ההאשמות של קמרון וטיילר וינקלווס שטענו כי מייסד ומנכ"ל פייסבוק גנב מהם את הרעיון שאפשר לו ליצור את הרשת החברתית הגדולה והמצליחה בעולם.

התאומים וינקלווס טענו שהם שכרו את שירותיו של צוקרברג, אך הוא גנב את הרעיון לרשת החברתית שייסד, וכן חלקים מהקוד של הרשת החברתית שהם הקימו בעצמם שנקראה "HARVARD CONNECTION".

התאומים תבעו את צוקרברג בבוסטון לאחר שבית המשפט לערעורים בסן פרנסיסקו דחה בחודש אפריל השנה, את תביעתם לביטול ההסדר שאליו הגיעו עם צוקרברג ורשת "פייסבוק" בשנת 2008. ההסדר שהתקבל אז העניק להם 20 מיליון דולר במזומן ובמניות (בהיקף כולל של 65 מיליון דולר), אך האחים טענו כי הוא נמוך מדי והדגישו שהם רומו על ידי עורכי הדין שייצגו אותם במשפט.

השניים הגישו את הערעור ללא חברם ללימודים באוניברסיטת הארווארד, דיוויה נארנדרה, אשר זכה גם הוא להגיע עמם להסדר הפיצויים המדובר שנחתם עוד בשנת 2004.

בתביעה בבוסטון, טענו התאומים כי על פייסבוק לחשוף מידע, כולל התכתבויות מסרונים שביצעו בכיריה ועורכי דינה, אשר לטענתם עיכבו שלא כדין את הליכי התביעה המקורית שלהם נגד החברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת