בזכות פייסבוק: חיי הילד ניצלו

אמו של ליאו קוגן מארצות הברית לא הבינה מה לא בסדר עם בנה. הוא היה נפוח ועם חום גבוה ושני רופאים אבחנו אותו לא נכון. בסוף, האבחון הנכון הגיע ממקור לא צפוי - חברה שלה בפייסבוק פנתה אליה והמליצה ללכת מיד לבית החולים, אחרי שראתה תמונה של הילד ברשת החברתית. החברה הזו הצילה את חיי הבן

דברה קופקן קוגן מארצות הברית התעוררה בבוקר יום האם וראתה שפניה של בנה בן ה-4 ליאו נפוחים והוא סובל מחום. קופגן לקחה את בנה לרופא הילדים וכשהילד נשכב על מיטת הרופא, היא צילמה אותו והעלתה את התמונה לפייסבוק עם הכיתוב "איזה כיף לבלות את בוקר יום האם עם הבן בבית החולים". המעשה האגבי הזה הציל את חיי בנה.

רופא הילדים של קוגן שחרר אותה לביתה אחרי שלקח דגימה מהבן, מתוך המחשבה שמדובר בגרסא מתונה של סטרפטוקוקוס. הרופא רשם לילד טיפול על פי האבחון ואמר לקוגן שאם בדיקת הסטרפטוקוקוס תחזור שלילית, כדאי לה לגשת לרופא המשפחה להתייעצות נוספת. אך המצב לא השתפר, כשלמחרת פניו של ליאו התנפחו והחום שלו עלה. רופא המשפחה קרא לה להגיע ואבחן את המחלה כ"מחלת השני", סוג אחר של סטרפטוקוקוס המלווה בפריחה. אולם, יום למחרת, המצב החמיר עוד יותר ופניו של ליאו התנפחו עד ללא היכר.

קוגן המבוהלת החלה לצלם את ליאו שוב ושוב ולהעלות את התמונות לפייסבוק. אחת מחברותיה ראתה את התמונה והתקשרה אליה. "אני מצטערת שאני מתערבת", אמרה החברה, "אבל את חייבת ללכת לבית החולים עכשיו". קוגן נזכרה שלפני שנים בנה של החברה סבל מתסמונת נדירה הנקראת "מחלת קוואסקי", תסמונת נדירה שתוקפת את המערכת החיסונית ועלולה להיות קטלנית. מאוחר יותר התקשר בן דודה של קוגן, קרדיולוג ילדים, שאבחן גם הוא שמדובר במחלה הנדירה.

קוגן הבהילה את ליאו לבית החולים והרופאים העניקו לו טיפול נכון. הטיפול ארך כשלושה שבועות, כתוצאה מכך שליאו פיתח סיבוך של המחלה, שפגע לו בתפקוד הכבד. היום, חודשיים אחרי, ליאו עדיין מחלים, אך הוא יצא מבית החולים ומצבו טוב. במהלך האשפוז, המשיכה אמו לעדכן את חבריה דרך פייסבוק במצבו של הילד. "זו הייתה הדרך היחידה שלי להיות בקשר עם המין האנושי בזמן שחייתי עם בני בבית החולים", היא מסבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת