מרהיב: הזוהר הדרומי בצילום מהחלל

מעבורת החלל האמריקנית "אטלנטיס" נמצאת בעיצומה של משימתה האחרונה בחלל. אחד מארבעת האסטרונאוטים עצר לכמה רגעים את משימותיו, כדי לצלם תמונות מרהיבות של אורות הזוהר הדרומי במבט מהחלל החיצון. ובינתיים, הנשיא אובמה מבטיח כי ארצו תמשיך בחקר החלל במטרה להנחית אסטרונאוטים על מאדים בשנת 2030

אורות הזוהר הדרומי מהחלל (חדשות 2)

בתמונות זה נראה כמו סרט ירוק שמקיף את האופק של כדור הארץ, אבל בפועל מדובר ב"זוהר הדרומי", כפי שצולם השבוע במבט על מתחנת החלל הבינלאומית.

מעבורת "אטלנטיס" נמצאת כעת במשימתה האחרונה של מעבורת חלל אמריקנית. התמונות המרשימות צולמו ביום חמישי בערב על ידי אחד מארבעת האסטרונאוטים שטסו לתחנת החלל על גבי המעבורת. באחת התמונות רואים את "אורורה אוסטרליס" במלוא הדרו כשבתחתית הצילום ניתן להבחין בחלק החיישנים המחובר לקצה הזרועה הרובוטית של המעבורת. בתמונה נוספת רואים גם את המעבורת עוגנת בתחנת החלל הבינלאומית.

אורות הזוהר נוצרים מחלקיקים טעונים חשמלית, שידועים כ"רוח סולרית", הנוהרים מן השמש ונפגשים עם השדה המגנטי של האטמוספירה, והתוצאה: גוון צבעוני מרהיב. הצבע הנפוץ ביותר של הזוהר הוא ירוק אך לעיתים ניתן להבחין גם בצבעים נוספים כמו אדום, סגול או כחול. בדרך כלל ניתן לראות את ה"זוהר" קרוב לקטבים של כדור הארץ, אך מידי פעם סופות מגנטיות המשפיעות על כדור הארץ יכולות להסיט אותו לכיוון קו המשווה.

מעבורת "אטלנטיס" נמצאת בעיצומה של משימתה בחלל וצפויה לשוב לכדור הארץ ביום חמישי הקרוב ובכך להביא לסיומה את תוכנית החלל האמריקנית, אחרי 30 שנה. נשיא ארצות הברית ברק אובמה אמר השבוע כי "נאס"א תמשיך בחקר החלל במטרה לשלוח אסטרונאוטים לאסטרואידים הקרובים לכדור הארץ עד שנת 2025 ולכוכב מאדים עד שנת 2030".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת