שירות הניווט של גוגל מטעה המוני מטיילים

אם אתם נעזרים בשירות הניווט "גוגל מפס", כדאי שתוודאו שאכן הגעתם ליעד הנכון. בני זוג מארצות הברית התלוננו לענקית האינטרנט לאחר שביתם הוגדר כפארק ציבורי וכמויות גדולות של מטיילים הופיעו לפתע בפתח דלתם. גוגל בתגובה: התיקון תלוי בשינוי נרחב ומורכב

"התיקון תלוי בשינוי נרחב ומורכב". גוגל (רויטרס)

שירות הניווט "גוגל מפס" לא יוביל אתכם בהכרח ליעדכם: זוג צעיר מניו ג'רזי ארצות הברית, פנה בזעם לענקית האינטרנט לאחר שביתם הפרטי הוגדר כפארק ציבורי, ובכל יום פוקדים את דירתם תיירים מבולבלים.

לטענת הצעירים לורי גנדינג ומיכאל ברייד, שירות גוגל מפס כיוון מטיילים המעוניינים להגיע לפארק Round Valley State Park היישר לביתם. לטענתם, מבדיקה קצרה שערכו התברר כי התיירים נעזרים במסלול שמציעה גוגל להגעה לפארק, המסתיים בביתם של הזוג הצעיר.

מיליוני אנשים נעזרים בשירות המפות של גוגל המאפשר להם לקשר בין נקודת המוצא לבין היעד הסופי, המאפשר בלחיצת כפתור אחת לקבל הנחיות הגעה מפורטות. אם אין למשתמש כתובת מדויקת וברצונו לחפש אתר ידוע, הוא פשוט מקליד את שמו, ובלחיצת כפתור מקבל מספר אפשרויות שונות כך שיוכל לבחור את המיקום המדויק.

אולם כעת מתברר שבין האפשרויות המוצעות למשתמשים עולות גם כתובות של אנשים פרטיים, המתגוררים בסמוך לאתר המבוקש. הזוג הצעיר הוא דוגמא לאנשים שנפגעו מהתקלות בשירות של גוגל מפס שהביא אנשים רבים לדלת ביתם. דוברת גוגל אמרה בתגובה למקרה: "החברה עלתה על התקלה, התיקון תלוי בשינוי נרחב ומורכב, אך אפשרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת