גם תינוקות צריכים להתעמל כל יום

ילדים מתחת לגיל 5, אפילו תינוקות שעדיין אינם הולכים, צריכים להתעמל בקביעות בכל יום - כך קובעות ההנחיות החדשות שהוציא משרד הבריאות בבריטניה. ההנחייה יצאה בעקבות עלייה משמעותית באוכלוסיית כבדי המשקל במדינה ותחזית קודרת לגבי גידול משמעותי בכמות הסובלים מעודף משקל

להתחיל בגיל צעיר. אילוסטרציה (חדשות 2)

ממשלת בריטניה יצאה בהנחיה מרחיקת לכת לאזרחיה הקטנטנים: ילדים קטנים ואפילו תינוקות צריכים להתעמל באופן יומיומי.

במסגרת קמפיין חדש נגד השמנה, הוציאה הממשלה הנחיה לפיה ילדים מתחת לגיל 5, אפילו תינוקות שעדיין לא מסוגלים ללכת, צריכים להתעמל כל יום. על פי ההנחייה, על ילדים מתחת לגיל 5 המסוגלים ללכת להיות פעילים פיזית לפחות שלוש שעות ביום. גם להורים יצאה הנחייה, לפיה יש לצמצם משמעותית את הזמן בו הילדים נייחים, כמו במהלך צפייה בטלוויזיה או בטיול בעגלה.

לתינוקות שעדיין אינם הולכים, המליץ המשרד לעסוק בפעילות פיזית בעידוד ההורים. ההנחיה המליצה משחק במהלך שכיבה על הבטן או שחייה עם ההורים. ההנחיה מבוססת על כך שמשחק על הרצפה מפעיל את שרירי התינוק ומסייע בהתפתחות העצמות.

לבריטניה, כמו לארה"ב ומדינות נוספות במערב, יש סיבה לחשוש מפני עודף משקל. כמות האנשים הסובלים מהשמנת יתר במדינה היא כרבע מהאוכלוסייה ומחקרים שנעשו מציגים את הנתון המטריד לפיו עד שנת 2050, כ-90% מאוכלוסיית הממלכה המאוחדת יהיו כבדי משקל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת