הונאת ספאם מתחזה לווידאו צ'ט החדש בפייסבוק

ההונאה החדשה בפייסבוק מתחזה לאפליקציה שעליכם להתקין בפרופיל שלכם ולתת לה הרשאות לפרטיכם האישיים, בכדי להפעיל את שירות שיחות הווידיאו החדש. במקום זאת, הניוז פיד יוצף בספאם

עוד הונאה בפייסבוק (חדשות 2)

רק ימים בודדים עברו מאז השיקה פייסבוק את שירות שיחות הווידיאו החדש (Facebook Video Chat), בשיתוף פעולה עם סקייפ, אך עבור ההאקרים מדובר בפרק זמן ארוך מספיק כדי ליצור אפליקציה שמתחזה לשירות החדש.

ההונאה המדוברת נקראת Video Call והיא מתחזה לאפליקציה שעליכם להתקין לפרופיל המשתמש שלכם בפייסבוק, ממש כמו משחק או יישום רגיל. בעת ההתקנה, האפליקציה מבקשת גישה לכל הפרטים האישיים שלכם - רשימת חברים, פרסום על הקיר, קריאת הפרסומים על הקיר שלכם ועוד, בכדי לאפשר את שירות שיחות הווידאו החדש, שאליו אכן דרושה הורדה והתקנה של תוסף ייעודי שפותח על ידי סקייפ.

ההונאה החדשה מרמה את הגולשים ומתחזה לאותה התקנה. הגולשים בפייסבוק, שמתפתים להתקין את האפליקציה המתחזה הזו, למעשה מאפשרים למפתחיה להציף בהודעות ספאם את ה-News Feed בפרופיל שלהם ושל חבריהם. בנוסף, כל רשימת החברים מקבלת הזמנה להתקנת האפליקציה הזו וככה ההונאה ממשיכה להתפשט.

אם נתקלים בפרסום של חברים שלכם שבו כתוב "Enable Video Calls", או שהגעתם למצב שישנה אפליקציה המבקשת אישור גישה לפרטיכם האישיים התרחקו כמו מאש. נבהיר כי שיחות הווידאו החדשות בפייסבוק לא דורשות התקנת אפליקציה לפרופיל האישי שלכם, אלא הורדת תוסף ייעודי שפותח ואושר על ידי סקייפ. מדריך להפעלת שירות הווידיאו צ'ט החדש בפייסבוק תוכלו למצוא כאן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת