חדש: שיחות וידאו דרך פייסבוק

מארק צוקרברג, שהוא גם החבר הפופולרי ביותר ב"גוגל פלוס", השיק הערב בארה"ב את שירות הווידאו החדש של "פייסבוק" שאמור לתת מכה ניצחת לרשת החברתית של המתחרים מבית גוגל. שיחות הווידאו של פייסבוק יעברו דרך "סקייפ"

עכשיו זה סופי: "פייסבוק" תשלב שיחות וידאו של חברת "סקייפ" בשירותיה, בעסקה שמטרתה לקבע סופית את מעמדה של הרשת החברתית הגדולה, בעולם התקשורת.

מארק צוקרברג הודיע היום רשמית על המהלך במסיבת עיתונאים משרדי החברה בפאלו-אלטו, קליפורניה, לאחר שמועות שרחשו במשך מספר שבועות. ההסכם עשוי להעמיק את שיתוף הפעולה בין פייסבוק למיקרוסופט, שנמצאת במגעים לרכישת סקייפ ב-8 מיליארד וחצי דולרים.

מדובר במכה האחרונה בקרב הארוך בין פייסבוק לגוגל, אחרי השקת הרשת החברתית "גוגל פלוס" לפני מספר ימים. האדם הפופולרי ביותר ב"גוגל פלוס", אגב, הוא לא אחר ממנכ"ל פייסבוק בכבודו ובעצמו.

צוקרברג עוד אמר באותו מעמד, כי לפייסבוק יש כעת 750 מיליון משתמשים ברחבי העולם.

מנכ״ל סקייפ, טוני בייטס, הסביר כי שיחות הווידאו יתאפשרו על ידי התקנת פלאג אין קטן, שיותקן תוך 30 שניות בפעם הראשונה שמשתמש יבצע שיחת וידאו בסקייפ. ההכרזה החדשה של פייסבוק באה כאמור שבוע אחרי השקת הרשת החברתית של גוגל, גוגל פלוס, שכבר חברים בה מעל 30 אלף משתמשים על בסיס הזמנות.

גוגל פלוס מאפשרת אף היא שיחות וידאו, אך לא רק שיחות של אחד על אחד כמו בפייסבוק, אלא שיחה מרובת משתתפים, דרך שירות Hangouts. צוקרברג נשאל על כך במסיבת העיתונאים שנערכה הערב וענה כי בשלב זה לא יהיו שיחות וידאו קבוצתיות. כמו כן, השירות לא יעבוד דרך האפליקציות הסלולריות של פייסבוק.

צוקרברג, אגב, נשאל גם על גוגל פלוס ואמר כי ״אני לא אגיד הרבה על גוגל פלוס, חלקנו בילינו שם קצת בימים האחרונים. אבל יהיו הרבה חברות שינסו לעשות דברים חברתיים בחמש השנים הקרובות. לכן, זה התפקיד שלנו, בפייסבוק, להיות שם ולהוביל את זה. כי אם אנחנו לא נהיה שם, מישהו אחר יהיה״.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת