מארק צוקרברג ניצח את מייסדי גוגל

גוגל השיקה השבוע רשת חברתית חדשה ששוב תנסה להתחרות בפייסבוק, אבל ברמה האישית מייסד ומנכ"ל הרשת החברתית הפופולארית יכול לשמוח מאוד. מארק צוקרברג צבר הון אישי של 18 מיליארד דולר ועקף את שני מייסדי גוגל סרגיי ברין ולארי פייג'. כעת ניצב צוקרברג במקום השלישי ברשימת עשירי הטנכולוגיה בעולם

ממשיך להוביל על גוגל. מארק צוקרברג (חדשות 2)

התשובה של צוקרברג לגוגל. מייסד פייסבוק מארק צוקרברג בן ה-27 צבר הון אישי של 18 מיליארד דולר ובכך עקף את שני מייסדי גוגל לארי פייג' וסרגי ברין. השבוע השיקה גוגל את הרשת החברתית החדשה של Google+ שתנסה בפעם הרביעית להתחרות בהצלחה האדירה של פייסבוק.

על-פי עיתון "פורבס", הונו המוערך של מייסד ומנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג ,עלה ב-33% בארבעת החודשים האחרונים, ונאמד כיום ב-18 מיליארד דולר. הזינוק החד הגיע בעיקר אחרי הגיוס האחרון שביצעה החברה ששיקף לה שווי של 70 מיליארד דולר.

בכך הפך צוקרברג לאיש הטכנולוגיה השלישי בעושרו בעולם, אחרי ביל גייטס, מייסד "מיקרוסופט" שהונו נאמד ב-59 מיליארד דולר ולארי אליסון, מייסד חברת "אורקל" בעל הון של 39.5 מיליארד דולר. שוויו המעודכן של צוקרברג אפשר לו לעקוף את צמד המייסדים של גוגל ויריביו הגדולים, לארי פייג' וסרגיי ברין, שהונם האישי מוערך ב-17 מיליארד דולר כל אחד.

 גוגל מול פייסבוק - סיבוב רביעי

ענקית החיפוש השיקה שלשום באופן רשמי את אתר הרשת החברתית שלה - "פרויקט גוגל פלוס". הרשת החדשה מתבססת על המעגלים החברתיים של המשתמשים (ייקראו "מעגלים פלוס") והיא מאפשרת להם לבחור באופן סלקטיבי אילו תכנים לשתף עם כל אחת מהקבוצות החברתיות אליהן הם משתייכים. כך בעצם לא כל מה שתבחרו לשתף יהיה מוצג בפני כל החברים ברשימה שלכם כפי שקיים בחלק מהרשתות החברתיות כיום.

גוגל מדגישה את אפשרויות הגנת הפרטיות המוגברות הקיימות ב"גוגל פלוס" ומקווה מאוד כי משתמשים רבים ינטשו את הרשתות החברתיות הותיקות כמו פייסבוק וטוויטר, ויצטרפו לרשת החדשה.

"בחיים האמיתיים יש לנו קירות וחלונות אז אנחנו יודעים מי נמצא בחדר בזמן שאנחנו מדברים, אבל בעולם המקוון אתה משתף עם כל העולם", כך אמר לעיתון ה"ניו יורק טיימס" סגן המחלקה לייצור מוצרים בגוגל, בראדלי הורוביץ. בראדלי הוסיף כי "גוגל מנסה להפוך את את חווית השיתוף המקוון ליותר בטוחה ויותר אישית על ידי כך שהיא נותנת למשתמש שליטה טובה יותר על מה הוא משתף, איך ועם מי".

מעבר לאפשרות המעגלים החברתיים, הרשת החברתית של גוגל תאפשר למשתמשים להוסיף תחומי עניין, לקיים צ'ט וידיאו בקבוצות, לשתף תכנים דרך הטלפון הסלולרי ותכונות נוספות דומה לרשתות חברתיות אחרות.

ענקית החיפוש תשלב את "גוגל פלוס" עם יתר מוצריה הטמועים כבר עמוק ברשת האינטרנט. בימים אלה גוגל משלימה את שלב הרצת הרשת החברתית שבשלב זה פתוחה למשתמשים בודדים בלבד. אם קשה לכם לחכות אתם יכולים לבקר באתר Google+ כדי להירשם וגוגל תשלח לכם הודעה כשהשירות יהיה מוכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת